S přípravou na nadcházející nejteplejší měsíce v roce přichází na řadu i revize našich příbytků. Zahrada vyžaduje naši péči a stejně tak si kontrolu zaslouží i další části našeho domova. Například střecha. Díky pár úkonům se totiž můžete vyvarovat mnohem rozsáhlejším problémům.

Možnost, že budeme částečně pracovat na homeoffice i v následujících měsících, se promítá i do trhu s nemovitostmi. S novým životním rytmem totiž roste i zájem Čechů o byty se samostatnou pracovnou. Trendu, který je nejvíce patrný v Praze a v Brně, se přizpůsobují i majitelé bytů určených k pronájmu.

Realitní trh v jihomoravské metropoli pokořil další hranici. Průměrná cena metru čtverečního nové bytové jednotky poprvé v historii přesáhla 100 tisíc korun. Důvodem je vysoká poptávka plynoucí z nedostačující výstavby, a především zkostnatělé územní plánování. O jaké byty je v Brně největší zájem a kolik za ně musí noví majitelé v průměru zaplatit?

Vlivem pandemie výrazně vzrostl zájem o koupi rekreačních objektů, na paty jim však nově šlape i další segment na realitním trhu. Bytové jednotky s předzahrádkou či velkou terasou.

Již v létě se budou moci osamělí rodiče a jejich nezaopatřené děti stěhovat do nové kategorie obecních bytů. Prvních dvanáct bytů se statusem pro samoživitele již vybrali brněnští radní. Předpokládaný termín otevření výběrového řízení je v červnu.

Přestože jsou letní horké měsíce daleko před námi, je nyní ten ideální čas zamyslet se nad tím, jak na ně byt v panelovém domě připravit. Řešení je snadné. Pomoci může balkon či lodžie.

Hledáte pronájem? Ať už jste se rozhodli využít služeb profesionální realitní kanceláře, plánujete se poptat po známých nebo prohlížíte inzeráty na vlastní pěst, vždy mějte na paměti jednu věc. Nepodceňujte obsah nájemní smlouvy či sepsání protokolu o předání bytu. Předejdete tak nemalým komplikacím.

Události, které přinesl rok 2020, se promítly do mnoha oblastí našich životů včetně toho, kolik času trávíme v našich domovech. S tím v mnoha domácnostech souvisí i touha zvelebovat kvalitu bydlení a řešit jeho nevyhovující prvky. Zmodernizovat základní součást každého domu či bytu je při tom snadné. Oč jde? Přece o radiátory.

Přáním každého z nás je cítit se ve svém domově příjemně, mít v něm pocit bezpečí a ideální klima k odpočinku. Myslet bychom proto měli nejen na vybavení interiérů odpovídající našemu vkusu, ale bezesporu i na kvalitní stínící techniku. Nejenže se může stát zajímavým designovým prvkem a naši domácnost příjemně oživit, ale zároveň plní mnoho funkcí, ochranou počínaje a úsporou energií konče.

Plánujete koupi pozemku, ale nejste si jistí, jak se v dostupných inzerátech zorientovat a rozhodnout se pro ten ideální? Nechcete se při výběru napálit nebo vás jen zajímá, jaké faktory ovlivňují ceny pozemků? Poradíme vám.

Dlouhodobá omezení způsobená koronavirovou infekcí se výrazně promítla i do stavu českého stavebnictví. To i v prvním měsíci letošního roku pokračovalo v propadu, který odstartoval již v loňském roce. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Můj dům, můj hrad, říká se. Každý vlastník nemovitosti by měl kromě vysněného vybavení interiérů a péče o svůj příbytek být obezřetný, a myslet i na nástrahy, které jsou s vlastnictvím domu spojené. Kromě hrozby devastujícího požáru, vnitřních závad či nevítané návštěvy zlodějů, je potřeba mít na mysli ještě jednu věc. Nevyzpytatelné přírodní živly.

Přestože astronomické jaro začalo předposlední březnovou sobotu, aktuální venkovní teploty tomu příliš neodpovídají a konec topné sezóny je zatím v nedohlednu. Než se chopíte hlavice u radiátoru, otočíte s ní k nejvyšším hodnotám a pustíte topení naplno, ujasněte si, jak nejvýhodněji a zároveň i nejzdravěji zajistit v místnostech vhodné a příjemné klima.

Pořídili jste si nové bydlení? Rozhodli jste se již v procesu výběru vašeho nového domova využít služeb odborníka, který vám pomůže nemovitost nejen najít, ale i odhalit veškeré nástrahy s její koupí spojené? I přesto, že jste hned od počátku postupovali obezřetně, může se stát, že po čase zjistíte ve své nové domácnosti závažné závady, o kterých jste neměli ani tušení. Jak dál postupovat a lze je reklamovat? A kdo jejich odstranění hradí?

reklama

reklama