Máte pocit, že s podzimem v plném proudu to chce kromě změny šatníku i proměnu vašeho příbytku? Zároveň se vám ale nechce pouštět do nákladných renovací? Řešení je snadné. Přinášíme několik tipů, jak ozvláštnit váš obývací pokoj během pár chvilek.

Je to opět tady. Oranžově zbarvené listí zasypávající chodníky i trávníky dává tušit, že podzim je tu a vládu od něj postupně přebere paní zima. Chcete ji letos nechat řádit pouze venku, ale ve své domácnosti si dosyta užívat tepla rodinného krbu? Jak si v zimních měsících zútulnit domov? Poradíme vám.

Nazrál čas a vaše dítě školou povinné se po prvním měsíci mezi spolužáky rozkoukalo? Kromě učebnic a prvního penálu je potřeba myslet i na další potřeby, které jej doprovodí školní dráhou. Například na vybavení jeho dětského království. Školní věk totiž vnáší mnoho změn nejen do rodinných stereotypů a rytmu, ale například i do prostoru, který nový žák obývá. Co by dozajista nemělo v jeho pokojíčku chybět?

Kratší dny, deštivo a stále snižující se teploty. Podzimní počasí již dorazilo i k nám, a proto je na čase přemýšlet nad tím, jak připravit naše zahrady k zimnímu odpočinku. Po celý rok využíváme krás, hojnosti a plodů, které nám naše zahrada poskytuje a s příchodem paní Zimy bychom se jí za to měli odvděčit. Především před příchodem prvních mrazíků je ten pravý čas udělat ty nejdůležitější úkony. Na jaře nám to zahrada opět vrátí zpět.

Dvě bezbariérové bytové jednotky na brněnských Vinohradech budou sloužit Lize vozíčkářů. Fungovat budou jako nová sociální služba. Klienti je budou využívat jako chráněné bydlení.

Současné klesající teploty s sebou nesou i začátek topné sezóny. Ještě před tím, než se rozhodnete zajistit ve svém království příjemné klima, nezapomeňte zkontrolovat komín a přesvědčte se, že je vše v pořádku. Předejdete tak nemalým komplikacím, které mohou vyústit až v požár střechy.

Léto končí a s ním odchází i poslední teplé dny. Zajistit si v nadcházející chladnější polovině roku v našich příbytcích teplo rodinného krbu, by mělo být prioritou. Jak je to s topnou sezónou a nač zaměřit pozornost při kontrole topné soustavy?

Instalace povinná nejdříve od příštího roku a od roku 2027 pak jejich výhradní používání. O čem je řeč? O dálkově odečitatelných měřidlech. Nové měřiče tepla a chladu, vodoměry na teplou vodu či indikátory na radiátorech umožní český domácnostem například mnohem častěji dostávat informace o své spotřebě.

Vedení jihomoravské metropole se rozhodlo zpeněžit svůj majetek formou veřejné dražby. Prodat chce pozemky a dva na nich stojící bytové domy na ulici Milady Horákové v centru města. Oba dva jsou neobydlené, jeden z nich je památkové chráněný.

Větší počet zahrádek v jihomoravské metropoli. To je cíl Memoranda o spolupráci v oblasti podpory zahrádkářské činnosti pro veřejnost, které město uzavírá s Územním sdružením Českého zahrádkářského svazu Brno. Nové plochy určené zahrádkářům by měly být vymezeny například v Tuřanech.

Velkoobchodní ceny elektřiny a plynu rostou a českým domácnostem tak hrozí, že budou v případě energií muset sáhnout hlouběji do svých kapes. Někteří dodavatelé totiž již zdražují, jiní zvyšování cen avizují. Chcete-li ušetřit, můžete upravit smlouvu u svého stávajícího dodavatele, popřípadě uzavřít nový dokument s dodavatelem jiným. Čemu věnovat pozornost?

Jaká je situace na tuzemském realitní trhu? Prudce rostou ceny nemovitostí a zároveň s nimi se zvyšuje i zájem Čechů o hypotéky. Stabilitu realitního trhu řeší Česká národní banka, který chystá v dohledné době další regulace. V jejich důsledku bude podle odborníků pořízení vlastního bydlení pro stále více rodin nedostupné. Zvyšovat se navíc bude i nájemné, v Brně až o 10 %.

Chystáte se na delší dovolenou nebo jen pravidelně opouštíte svůj domov na prodloužené víkendy? Pak je určitě namístě sebekriticky zhodnotit, zda necháváte své obydlí dostatečně zabezpečené před nevítanou návštěvou. Jak podle odborníků eliminovat riziko vloupání?

To, že jsou Češi národ chalupářů, není žádnou novinkou. V posledních letech ale obliba pořizování rekreačních nemovitostí neustále roste a celospolečenská situace spojená s pandemií tento trend jen posílila. Potvrdily to i výsledky výzkumu společnosti NMS Market Research zpracovaného pro Raiffeisen stavební spořitelnu.

reklama