Rodinný dům 4+kk se zahradou, terasou a garáží, Dolní Věstonice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
136 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
Ústřední - elektrické
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

U Hřiště
Dolní Věstonice 691 29
Česko

Okres
Břeclav
Cena
13500000 Kč
za nemovitost

Novostavba rodinného domu o dispozici 4+kk se nachází na okraji obce Dolní Věstonice. Díky své poloze splňuje veškerá kritéria pohodlného rodinného bydlení a zároveň poskytuje velmi dobrou dopravní dostupnost (Brno - 43 km/30 min., Znojmo 52 km/40 min., Vídeň - 85 km/60 min.). V nedalekém okolí jsou ideální podmínky pro trávení volného času, cyklistiku, pěší turistiku, rybaření apod. (vodní nádrž Nové Mlýny, Lednicko-Valtický areál - 15 km, CHKO Pálava - 10 km). Moderní stavba kolaudovaná v roce 2023 se nachází v klidné slepé ulici, k domu náleží pozemek o celkové velikosti 290 m2 s terasou a zahradou.
Při řešení vnitřních dispozic byl kladen důraz na jednoduchost a praktičnost, ale zároveň na vysokou kvalitu a komfort bydlení. Místnosti jsou prostorné a světlé, použité materiály moderní a nadčasové. V prvním nadzemním podlaží se nachází vstupní hala, WC s umyvadlem, technická místnost s elektrickým bojlerem, obývací pokoj a kuchyně. Kuchyňská linka je jednoduchá a praktická, vybavená horkovzdušnou troubou, indukční varnou deskou, myčkou nádobí a digestoří s venkovním odvodem par. Příjemnou atmosféru a teplo domova pomáhá dotvářet krb v obývacím pokoji. Druhé nadzemní podlaží tvoří chodba se vstupy do jednotlivých místností. Najdeme zde tři samostatné pokoje a koupelnu se sprchovým koutem a prostorem pro pračku a sušičku. WC je samostatné, vybavené umyvadlem. Moderní architektonické řešení a vhodná vnitřní dispozice splňují nejnáročnější požadavky a nejvyšší standard bydlení ve velmi pěkné lokalitě.
Dům je velmi dobře vybaven také z energetického hlediska, na střeše je umístěna fotovoltaická elektrárna 5,18 kWp včetně baterie 10,24 kWh, která výrazně snižuje náklady na provoz domu a zajišťuje jeho fungování i v případě výpadku sítě. V obou podlažích je klimatizace, která v kombinaci s FVE zajišťuje tepelný komfort zejména v době horkých letních dnů. Na oknech a dveřích na terasu orientovaných na JV jsou instalovány vnější elektricky a dálkově ovládané žaluzie.
1.NP zádveří 6,33 m2, chodba 6,14 m2, obývací pokoj 18,92 m2, kuchyně s jídelnou 15,06 m2, technická místnost 1,81 m2, WC 1,70 m2, prostor pod schody 1,72 m2, garáž 18,36 m2 (celkem 1.NP = 70,04 m2)
2.NP schodiště 3,89 m2, chodba 5,29 m2, pokoj 15,54 m2, pokoj 13,75 m2, pokoj 15,54 m2, koupelna se sprchovým koutem 9,37 m2, WC s umyvadlem 2,04 m2 (celkem 2.NP = 65,42 m2)
3.NP půdní úložný prostor = cca 40 m2
Pozemek celkem: 291 m2
Vybavení: elektrické podlahové topení, venkovní okenní žaluzie, podlahy dlažba/masiv, obložkové zárubně a vnitřní dveře - masiv, okna plast/hliník, kuchyňská linka vč. spotřebičů, zabezpečovací systém, technologie smart-house se vzdáleným přístupem
Lokalita: klidná obec s výhledem na Pálavu v těsné blízkosti vodní nádrže Nové Mlýny, velmi žádaná a oblíbená lokalita
Info: odměna zprostředkovatele není zahrnuta v uvedené ceně
Energetická třída G - PENB nebyl prodávajícími dodán, proto je v souladu s platnou legislativou nutné uvádět třídu G

Máte zájem o bližší informace?

11782

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.