Prodej tří bytového rodinného domu se zahradou, Brno - Maloměřice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
225 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
zařízeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Karlova 752/74
Brno 614 00
Česko

Městská část
Brno-Maloměřice a Obřany
Okres
Brno-město
Cena
16000000 Kč
za nemovitost

Prodej rodinného domu se třemi samostatnými bytovými jednotkami (+ prostorem pro zbudování další jednotky). Nemovitost se nachází na ulici Karlova, na rozhraní městských částí Židenice a Maloměřice.

Jedná se o nemovitost vhodnou zejména k investici (s rychlou návratností), jako komerční objekt - např. sídlo firmy, i jako rodinný, vícegenerační dům. Je vhodná i pro developerský záměr, vnitřní dispozice domu nabízí možnost zbudování až 7 bytových jednotek.

Součástí prodeje může být i přenechání zavedené klientely, s kontakty a "know-how" a celkovým vybavením nemovitosti. Objekt je již několik let využívaný k poskytování krátkodobého i dlouhodobého ubytování osob, je prakticky celoročně plně obsazený. Současná kapacita je 27 lůžek, s možností navýšení.

Celková plocha pozemku je 388 m2, z toho je zastavěná plocha domu a nádvoří 196 m2, za domem je prostorná zahrada o rozloze 192 m2, se západní orientací., před domem předzahrádka. Uliční šíře domu je 10 m.

Dům je celkově podsklepený, suterén je využívaný k bydlení, jeho část i jako technické zázemí a sklep. Objekt je napojený na veškeré IS, na zahradě je i studna, jejíž využívání je možné obnovit. V domě jsou 3 samostatné elektroměry, 2 plynoměry. Každý z bytů je vytápěn vlastním plynovým kotlem, ve dvou případech kombinovaným, tedy zajišťujícím i ohřev vody, v jednom případě je pro ohřev vody využívaný samostatný bojler.

Dispozice:
obytný suterén/snížené přízemí s užitnou plochou cca 75 m2: bytová jednotka o dispozici 3+1, s komorou, koupelnou se sprchovým koutem i vanou a samostatným WC, sklepní místnost a technická místnost.
1.nadzemní podlaží s užitnou plochou cca 75 m2: bytová jednotka o dispozici 3+1 (disponuje dvěma velkými místnostmi), s komorou, koupelnou s WC.
2.nadzemní podlaží s užitnou plochou cca 75 m2: bytová jednotka o dispozici 3+1 (jedna z větších místností je přepažená na 2 menší), s komorou, koupelnou, samostatným WC a balkonem.
3.nadzemní podlaží: půda s možností zbudování obytného podkroví s terasou.

Původní stavba domu byla postavena v r.1945, z pálených cihel, od té doby průběžně upravovaný, částečně rekonstruovaný, průběžně udržovaný. V celém domě jsou plastová okna, aktuálně nové vstupní dveře na zahradu.

Parkování je možné ve vzdálenosti přibližně 50 až 80 m od domu.

Zastávky MHD jsou vzdálené přibližně 200 m od domu, zhruba v kilometrové vzdálenosti se nachází dopravní uzel Stará Osada. Ve stejném místě je i supermarket Albert a další ochody a služby.

Máte zájem o bližší informace?

11753

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.