Prodej rodinného domu, 125 m2 - Brno - Horní Heršpice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
smíšená
Obytná plocha
125 m²
Zastavěná plocha
86 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Ořechovská 719/26
Brno 619 00
Česko

Městská část
Brno-jih
Okres
Brno-město
Cena
11990000 Kč
za nemovitost

Hledáte dům v Brně s opravdu velkým pozemkem? Oceníte bezproblémové parkování? Přístup k parcele ze 2 stran a tím i teoretickou možnost budoucí výstavby dalšího domu? Jste milovníci klidu? Pak čtěte dále.

V zastoupení majitele nabízíme prodej podsklepeného rodinného domu s dispozicí 4+1 (125,04 m2) se zahradou o velikosti 1.381 m2. Zastavěná plocha 86 m2. Dům se nachází na klidné ulici v Brně, Horních Heršpicích, konkrétně ul. Ořechovská 26. Před domem se nachází slunná terasa s výhledem do zeleně, za domem pak bazén a vzrostlá zahrada plná ovocných stromů a záhonů na pěstování zeleniny.

Dispozice:
1.NP: Předsíň (5,82 m2), komora (1,05 m2), koupelna (9,48 m2), WC (1,38 m2), kuchyně (16,39 m2), ob. pokoj (18,24 m2), zádveří (2,92 m2), hala (9,45 m2).
2.NP: pokoje (14,32 m2, 15,36 m2 a 12,64 m2), koupelna (4,23 m2), WC (2,16 m2), hala (11,6 m2).

Dům prošel rekonstrukcí mezi lety 2000 - 2010, zateplení KZS 50 mm, střecha zateplena minerální vatou 180 mm, okna plastová (dvojsklo), dálkový vodovod, plynovod, el. 380V, jímka 5m3, trativod. Vytápění plynovým kotlem, případně tuhým palivem.

Veškeré info v RK.

Máte zájem o bližší informace?

11783

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.