Prodej komerční nemovitosti - ubytování, restaurace, provozovna 1.497 m2 - Senorady

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Komerční objekty
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
1497 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
hotel
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
zařízeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Senorady 675 75
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
0 Kč
za nemovitost

Je nám potěšením Vám nabídnout na prodej komerční nemovitosti v obci Senorady, v okrese Brno - venkov.

Tento jedinečný rozsáhlý komplex tvoří dvě budovy - dvoupodlažní budova bývalého penzionu a jednopodlažní budova bývalé prodejny potravin. K budovám náleží také okolní pozemky - vydlážděné pro parkování a také zeleň s dětským hřištěm.

Celková výměra pozemků činí 2.997 m2.
Podlahová plocha budov je 1.497 m2.
Z toho první a druhé patro budovy penzionu má 1.038 m2 a provozovna se sálem 459 m2.
Orientační dispoziční řešení budov je k dispozici v půdorysech v obrázcích.

V budově penzionu je k dispozici 12 pokojů s vlastní koupelnou, také restaurace, hospoda, salonky a nedávno přistavěná bowlingová dráha. Některé části prošly nedávnou rekonstrukcí.
V budově potravin se nachází velký sál a prostory obchodu přístupné z hlavní ulice.
Vybavení z fotek v objektech zůstává.

Dle aktuálně platného územního plánu obce spadají pozemky do ploch pro hromadnou rekreaci a do ploch občanského vybavení. Díky čemu je zde množství možností pro jejich budoucí využití.

Zděné budovy jsou ve velice dobrém a udržovaném technickém stavu. Jsou napojeny na obecní vodovod, kanalizaci, elektřinu a plyn.

Obec Senorady leží na pomezí krajů Brno-venkov a krásné Vysočiny. V okolí je mnoho příležitostí pro venkovní aktivity, cyklistiku nebo turistiku. Zaujmout mohou například Národní přírodní rezervace údolí Oslavy a Chvojnice, pozůstatky hradů a vyhlídky podél řeky Oslavy nebo také z jižní strany údolí řeky Jihlavy.

Přímo v obci se nachází hospůdka, fotbalové hřiště a zastávka autobusu zabezpečující spojení s okolními vesnicemi a městy – Oslavany, Rosice a Mohelno / Dukovany. V nedaleké Nové Vsi (5 km) se nachází také základní a mateřská škola.

Díky své výhodné poloze Senorady neujdou pozornosti turismu. Z důvodu blízkosti jaderné elektrárně DUKOVANY je zde také zvyšující se poptávka po ubytování. Obec Dukovany leží necelých 10 km (10 min. jízdy autem) od obce Senorady. Aktuálně je plánovaná dostavba dalšího bloku jaderné elektrárny, co značně zvyšuje pozornost investorů na daný region. Také se očekává nárůst počtu obyvatel a zvýšená potřeba ubytování v okolí.

Přímo v obci se nabízí také další stavební pozemky na prodej o celkové výměře 4.025 m2.

Pro více informací kontaktujte makléře.
Těším se na Vás na prohlídkách.

Máte zájem o bližší informace?
Mgr. Michaela Jakeš Bočová
Mgr. Michaela Jakeš Bočová

9416

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.