Prodej bytu 3+2, 94 m2, ul. Úvoz, Brno

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Byty
Typ konstrukce
cihlová
Dispozice
3+1
Obytná plocha
94 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Vlastnictví
osobní
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
E – nehospodárná
Adresa

Úvoz
Brno 602 00
Česko

Městská část
Brno-střed
Okres
Brno-město
Cena
8577000 Kč
za nemovitost

Realitní společnost IP Solution Real nabízí prodej prostorného bytu o dispozici 3+2 o obytné ploše 94 m2 v 1. podlaží secesního bytového domu na ulici Úvoz v Brně.

___Byt prošel v roce 2010 rekonstrukcí instalací a povrchů. Byly modernizovány rozvody elektřiny v mědi, rozvody odpadů a vody v koupelně s vanou, vč. nové sanity, obkladů, byl zrekonstruována samostatná toaleta, veškeré podlahy a nášlapné vrstvy podlah. V celém bytě byl instalován sádrokartonový stropní podhled.

___V roce 2020 byla zrekonstruována koupelna se sprchou a v roce 2014 byl pořízen nový plynový kotel se zásobníkem teplé vody. V celém bytě jsou revitalizovaná kastlová okna, mezi kterými jsou instalovány screenové elektricky ovládané rolety.

___Vnitřní dispozice se skládá z podlouhlé chodby, ze které je přístup do všech místností bytu. První část bylu lze užívat jako samostatnou bytovou jednotku o dispozici 1+kk, s vlastním kuchyňským koutem a prostornou koupelnou. Druhá část byt má dispozici 2+kk s krásným kuchyňským koutem a koupelnou se sprchou. Všechny obytné místnosti jsou orientované do ulice Úvoz. Oba byty mají podružné měření a lze jejich spotřebu elektřiny a vody vyúčtovat zvlášť.

___Za domem je v užívání pro obyvatele tohoto bytového domu zelený vnitroblok. Vaše nová oáza klidu a přírody v samém centru Brna. Vnitroblokem lze projít až na ulici Pellicovu, kde je možné na modré zóně velmi pohodně parkovat. Zároveň se jedná o velmi praktickou zkratku pro cesty do užšího centra města, nebo na Špilberk.

___Bytový dům je velmi dobrém stavu po celkové revitalizaci fasád, oken, střechy i společných prostor. Celkové náklady na jeho provoz aktuálně činí (pro 5ti člennou rodinu) 6.500,- Kč (z toho přibližně 2.200,- Kč elektřina, 2.100,- Kč plyn, 2.200,- Kč fond oprav, sdružené platby a voda). SVJ nemá žádný úvěr. Žádná další velká investice do domu se nyní neplánuje, proto nehrozí navyšování fondu oprav.

Chcete se dozvědět ještě více o tomto krásném bytě? Nyní máte jedinečnou příležitost k nákupu! Tak už neváhejte a kontaktujte mě, rád se s vámi uvidím na prohlídce přímo na Úvoze.

Máte zájem o bližší informace?

11709

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.