Zbrojovka se postupně mění, nyní tu vyroste nová budova

Bývalý tovární areál u řeky Svitavy postupně získává novou tvář, nyní se jeho podoba opět výrazně změní. V bloku D Nové Zbrojovky na pozemcích při ulici Lazaretní nově vyroste administrativní budova. Nacházet se v ní budou kanceláře i komerční prostory.

Investor počátkem prosince požádal město o vyjádření k projektové dokumentaci pro společné územní a stavební řízení na výstavbu nového objektu, který bude součástí bloku D. Své místo by v něm mělo najít zhruba 8000 m² kancelářských ploch, v parteru by se měly nacházet navíc i komerční prostory, doplní jej také energo objekt. 

Stavba s názvem D4 má mít podle plánu 1 podzemní a 8 nadzemních podlaží, přičemž poslední 2 budou ustupující. „Budova celkem citlivě navazuje na rekonstrukci historické vedlejší vstupní budovy a bude brzy vytvářet novou čtvrť včetně tolik potřebného bydlení, pracovních, sportovních a školních příležitosti a zeleně,“ uvedl Filip Chvátal, radní pro oblast územního plánování a rozvoje.

Investor v projektu počítá i s napojením na technickou infrastrukturu, jako je vodovodní řad, kanalizace, či osvětlení, dešťové vody budou sváděny z plochých střech do retenční nádrže.

Co na to město?

"Z hlediska Územního plánu města Brna předkládaný záměr respektuje podmínky nastavené územní studií a změnou územního plánu,“ sdělil Filip Chvátal.

Před vydáním územního rozhodnutí požaduje město uzavření smlouvy o spolupráci, která vyplývá z dokumentu Zásady pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury statutárního města Brna. Ta by měla vyřešit záruky za vybudování, vlastnictví a správu veřejných prostranství, zařízení pro odtok dešťové vody a objektů veřejné zeleně.

Developer však musí splnit i další podmínky. „Dále požadujeme, aby zpracovatel dokumentace dodržel to, že budou mít ploché střechy všech částí objektu charakter minimálně extenzivní vegetace na konstrukci,“ dodal Filip Chvátal.

Lenka Gregorová

4640

reklama

Nejnovější články

Již příští rok by se mělo v katastrálním území brněnských Židenic začít stavět. Novým obyvatelům by tu nejpozději od roku 2029 mělo být k dispozici až 300 bytových jednotek. Na projektu bude spolupracovat město se soukromým investorem.

Přejete si doma udržet i během nejchladnějších měsíců roku příznivé klima, vyhnout se plísním a zároveň ušetřit na vytápění? Máte-li plastová okna, řešení je snadné. Nastavte je do zimního režimu. Poradíme vám, jak na to.

Svou novou trvalou adresu by mohli v budoucnu najít mnozí Brňané na severovýchodním okraj jihomoravské metropole v Líšni. Na pozemcích při ulici Holzově totiž město plánuje novou výstavbu. Nejprve je však potřebné zpracovat územní studii, která podrobněji přiblíží rozvoj této lokality.

Zvyšování cen nemovitostí se nevyhnulo ani druhé polovině minulého roku. Například v loňském třetím čtvrtletí zdražily domy a byty meziročně o výrazných 22 %. Vyplývá to z Indexu cen nemovitostí vydávaném Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jaké jsou důvody rychlého růstu?

reklama