Z výkresu do reality. Realizace Domu pro Julii je na spadnutí

Projekt dětského hospice Dům pro Julii se po třech letech posunul o krok vpřed ke své výstavbě a zahájení provozu. Třípodlažní objekt, který vyroste v lokalitě Kociánka, bude sloužit dětem a mladistvým s život ohrožující diagnózou a jejich rodinám. Stavět by se mohlo začít v polovině příštího roku.

V blízkosti Domova pro seniory v areálu Kociánka vznikne Hospic pro děti a mládež Dům pro Julii. Sloužit bude jako sociálně-zdravotnické zařízení dětem a mladistvým s život ohrožující diagnózou a jejich rodinám.  Kapacitu pobytové odlehčovací služby Domu pro Julii bude tvořit 8 samostatných pokojů, dále bude hospic vybaven širokou nabídkou terapeutických služeb včetně psychologické, sociální a duchovní pomoci a zázemím pro rodiny nemocných, fungovat tu bude i denní stacionář. „Nikdo z nás nepochybuje o velkém přínosu všem členům rodin, do jejichž života zasáhla závažná zdravotní diagnóza,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Podoba třípodlažního objektu s vnitřním nádvořím vzešla z architektonického studia Čtyřstěn. „Projektová dokumentace od společnosti Čtyřstěn, s. r. o., je připravena ve všech stupních, nyní už se čeká jen na nabytí právní moci u vydaného sloučeného územního a stavebního rozhodnutí. To je posledním bodem přípravné fáze projektu, na které se pracuje třetím rokem. Po Novém roce se už přesuneme k samotné realizaci. Začneme soutěží na zhotovitele stavby, kterého bychom měli znát v jarních měsících, tak aby v polovině roku mohla začít stavba,“ pospal postup první náměstek Petr Hladík.

Hotovo by tu podle plánu mělo být v červnu 2023. Vnitřní vybavení následně zajistí organizace Dům pro Julii, která bude hospic provozovat.

„Jedná se v rámci České republiky o ojedinělý projekt, do nějž se město rozhodlo vstoupit jako partner a investor,“ sdělila primátorka Markéta Vaňková. Projekt vyjde na zhruba 168 milionů korun. „Bezmála polovičku by mohla pokrýt dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu,“ doplnila Vaňková. Třetí prosincovou středu radní schválili žádost o dotaci, stejně jako kladně posoudili dohodu o bezúplatném postoupení licence k projektové dokumentaci mezi městem Brnem a Domem pro Julii.

Zřízen je rovněž transparentní účet se sbírkou, lidé mohou na projekt přispět také nákupem v Dobrém obchodě pro Julii.

Lenka Gregorová

4720

reklama

Nejnovější články

Již příští rok by se mělo v katastrálním území brněnských Židenic začít stavět. Novým obyvatelům by tu nejpozději od roku 2029 mělo být k dispozici až 300 bytových jednotek. Na projektu bude spolupracovat město se soukromým investorem.

Přejete si doma udržet i během nejchladnějších měsíců roku příznivé klima, vyhnout se plísním a zároveň ušetřit na vytápění? Máte-li plastová okna, řešení je snadné. Nastavte je do zimního režimu. Poradíme vám, jak na to.

Svou novou trvalou adresu by mohli v budoucnu najít mnozí Brňané na severovýchodním okraj jihomoravské metropole v Líšni. Na pozemcích při ulici Holzově totiž město plánuje novou výstavbu. Nejprve je však potřebné zpracovat územní studii, která podrobněji přiblíží rozvoj této lokality.

Zvyšování cen nemovitostí se nevyhnulo ani druhé polovině minulého roku. Například v loňském třetím čtvrtletí zdražily domy a byty meziročně o výrazných 22 %. Vyplývá to z Indexu cen nemovitostí vydávaném Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jaké jsou důvody rychlého růstu?

reklama