V domě v Plynárenské ulici je hotovo. Nové nájemníky dostane na podzim

Po více než roce skončila v srpnu rekonstrukce bytového domu v Plynárenské ulici. Vznikly tu bezbariérové byty, byty se sociální službou, startovací či jedna jednotka pro samoživitele. Některé z nich již znají své nové obyvatele.

V domě v Plynárenské ulici s číslem 8 ve středu Brna se začalo pracovat v prvním prázdninovém měsíci loňského roku. Po rekonstrukci se tu nachází 15 bytových jednotek určených pro mladé páry, osamělé rodiče, lidi s handicapem nebo se sociálním znevýhodněním.

Přibyla tu například i půdní vestavba a pro potřeby bezbariérových bytů rovněž výtah. Celková investice do projektu vyšla na 42 milionů korun.

Necelých 8 a půl milionu pokryla dotace určená na rekonstrukci sociálních bytů, s jejichž nájemníky systematicky pracuje sociální pracovník. Těchto bytů se v opraveném objektu nachází 7, dále jsou tu k dispozici i 4 byty jsou bezbariérové, 3 startovací a 1 pro samoživitele.

Nájemníky do startovacích bytů a jednotky samoživitelské losovalo vedení Jihomoravské metropole poslední zářijový den. „Na bezbariérové a sociální byty čekají lidé v registru. Do tří sociálních bytů už byli nejvhodnější žadatelé dokonce vybráni, zbylé byty rozdělíme patrně během října. Předpokládám, že nové obyvatele dům přivítá zhruba od listopadu,“ uvedl náměstek primátorky města Brna pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Lenka Gregorová

4207

reklama

Nejnovější články

Již příští rok by se mělo v katastrálním území brněnských Židenic začít stavět. Novým obyvatelům by tu nejpozději od roku 2029 mělo být k dispozici až 300 bytových jednotek. Na projektu bude spolupracovat město se soukromým investorem.

Přejete si doma udržet i během nejchladnějších měsíců roku příznivé klima, vyhnout se plísním a zároveň ušetřit na vytápění? Máte-li plastová okna, řešení je snadné. Nastavte je do zimního režimu. Poradíme vám, jak na to.

Svou novou trvalou adresu by mohli v budoucnu najít mnozí Brňané na severovýchodním okraj jihomoravské metropole v Líšni. Na pozemcích při ulici Holzově totiž město plánuje novou výstavbu. Nejprve je však potřebné zpracovat územní studii, která podrobněji přiblíží rozvoj této lokality.

Zvyšování cen nemovitostí se nevyhnulo ani druhé polovině minulého roku. Například v loňském třetím čtvrtletí zdražily domy a byty meziročně o výrazných 22 %. Vyplývá to z Indexu cen nemovitostí vydávaném Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jaké jsou důvody rychlého růstu?

reklama