Nové možnosti bydlení v Brně. Vyroste tu pět rezidenčních projektů

Více než 200 bytových jednotek různých dispozic vznikne v nových rezidencích ve třech brněnských městských částech. Investice do projektů, jejichž realizaci plánuje jeden společný investor, přesáhne částku 1,5 miliardy korun. Stavět by se mělo začít v letošním a příštím roce.

V Králově Poli, Zábrdovicích a Líšni vyrostou nové rezidenční budovy, které nabídnou moderní bydlení s důrazem na ekologii. „Brno v poslední době kráčí kupředu mílovými kroky a my máme velkou radost, že v tomto městě rozšíříme naše portfolio o nové projekty. Ty nabídnou moderní bydlení posouvající hranice současného bytového standardu. Důraz jsme kladli především na kvalitu architektonického provedení a použitých materiálů. Budoucí rezidenti tak získají klidné bydlení s dostatkem zeleně v klidných částech Brna s výbornou dostupností služeb i dopravy,” popsal plány zakladatel společnosti DOMOPLA Tomáš Vavřík.

Královo Pole

Starý pivovar. Tak se bude jmenovat novinka v Králově Poli, která designově citlivě naváže na architektonické pojetí budovy starého klášterního pivovaru. Zájemci si budou moci vybírat ze 47 bytových jednotek různých dispozic, v krytých garážích tu vznikne 58 míst na parkování.

Okolí rezidence vyniká skvělou dopravní obslužností a širokou dostupností služeb v blízkém okolí, v těsném sousedství se nachází i příjemný park s dětským hřištěm.

Zábrdovice

Stavět se bude i v rychle se rozvíjející čtvrti brněnských Zábrdovic. Zdejší plánovaná osmipatrová budova s názvem rezidence Stará je podle developera největším z chystaných projektů. Vznikne tu 87 bytů, od startovacích 1+kk až po rozměrné rodinné apartmány s vlastní terasou ve vyšších podlažích bytu. K dispozici budou i dva komerční prostory umístěné v přízemí, 90 parkovacích míst či velkorysé společné prostory včetně kolárny a kočárkárny.

Důraz je kladen i na ekologii. Zelenou střechu totiž na fasádě doplní velkoobjemové květníky určené k osázení květinami, nebo třeba vlastní zeleninou.

V téže městské části v bezprostřední místnosti srdce Brna postaví developer DOMOPLAN i další projekty. Více než 50 bytových jednotek včetně rozsáhlých 4+kk s lodžiemi bude umístěno ve dvou bytových domech Příční 12 a Příční 14. Nový majitelé tu budou moci využívat i společné prostory, pro jejich automobily bude připraveno 60 parkovacích stání.

Projekt v sobě snoubí odkaz na kvalitní prvorepublikovou architekturu, samozřejmostí jsou ale například i zelené střechy. „Brněnská čtvrť Zábrdovice prochází velmi dynamickým rozvojem. Naše projekty se snaží respektovat své okolí, ale zároveň přinášet do celého prostoru nové a neotřelé koncepty a nabídnout tak unikátní bydlení jen pár kroků od centra města,” přibližuje Tomáš Vavřík.

Líšeň

„Doteď jsme většinu našich projektů v Brně a okolí situovali do oblasti Zábrdovic, v budoucnu se ale hodláme zaměřit i na další lokality. Líšeň je bezpochyby jednou z nich,” popisuje Tomáš Vavřík. V líšeňské lokalitě obklopené zelení vyroste komorní rezidence Nová Líšeň. Ta nabídne 14 bytů, z nichž každý disponuje vlastní terasou nebo předzahrádkou. 

Lenka Gregorová

3436

reklama

Nejnovější články

Do komínské lokality vymezené ulicemi Pastviny, Houškova a Uhlířova se budou moci v budoucnu stěhovat noví obyvatelé. Soukromý investor tu plánuje vystavět více než 25 rodinných domů.

To, že jsou Češi národ chalupářů, není žádnou novinkou. V posledních letech ale obliba pořizování rekreačních nemovitostí neustále roste a celospolečenská situace spojená s pandemií tento trend jen posílila. Potvrdily to i výsledky výzkumu společnosti NMS Market Research zpracovaného pro Raiffeisen stavební spořitelnu.

Řádění tornáda a bouřek na jižní Moravě znamenalo nejen neštěstí a značné ztráty, ale také změnu v myšlení mnoha Čechů. Alespoň co se v případě pojištění domácnosti týče. Velké procento obyvatel však stále na ochranu svého majetku zapomíná.

Na podzim loňského roku byly bytové domy na Vojtově ulici dokončeny a zkolaudovány. Nyní soutěží o Zvláštní cenu Opera Civitatem ministryně pro místní rozvoj za architektonicky či urbanisticky nejkvalitnější soubory staveb vybudované za uplynulých 30 let ve městech ku prospěchu jejich občanů a návštěvníků.

reklama