Výběrové řízení na prodej obchodního prostoru vč. pozemků na ulici Nejedlého 373/1, Brno-Lesná o celkové výměře 493,5 m2

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Komerční objekty
Typ konstrukce
skeletová
Obytná plocha
493 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
obchodní prostory
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Nejedlého
Brno 638 00
Česko

Městská část
Brno-sever
Okres
Brno-město
Cena
33000000 Kč
za nemovitost

Prodej obchodního prostoru včetně pozemků na ulici Nejedlého 373/1, Brno-Lesná o celkové výměře 493,5 m2, formou výběrového řízení na www.verejnedrazby.cz/A7138

Předmět prodeje tvoří:

Nebytové jednotky č. 373/91 v bytovém domě č.p. 373, postaveném na pozemcích parc.č. 1/1, parc.č. 1/29, parc.č. 1/30, včetně spoluvlastnického podílu o velikosti id. 4635/98913 na společných částech domu a pozemcích parc.č. 1/1, parc. č. 1/7, parc.č. 1/29, parc.č. 1/30 a dále pozemků parc.č. 1/33, parc.č. 1/35, vše včetně součástí a příslušenství v k.ú. Lesná, obec Brno, okres Brno-město

Nebytová jednotka č. 373/91 je umístěna v 1NP a v současné době je dispozičně řešena jako dva nebytové prostory s vlastním příslušenstvím a samostatnými vstupy. Jeden nebytový prostor je využíván jako – Showroom o velikosti 363 m2, druhý jako Prodejna – golf o velikosti 100,5m2. Kolaudace 2006 v roce 2011 byly prostory jednotky přestavěny a modernizovány.

Lze upravit až na 3 samostatné nebytové jednotky se samostatnými vstupy.

Vytápění je dálkové pomocí konvektorů umístěných podél výkladců. V jednotce jsou instalované nástěnné klimatizační jednotky a podhledové reproduktory. Jsou provedeny rozvody el. Energie, vzduchotechniky, optického kabelu, PC sítě, teplé a studené vody v plastovém potrubí. Odpady ze soc. místností jsou svedeny do řadu.

Podrobný popis je uveden ve Znaleckém posudku, uloženým v příloze.

Forma prodeje: Tříkolové výběrové řízení na www.verejnedrazby.cz/A7138

Minimální požadovaná cena: 33.000.000,-Kč

Cena dle znaleckého posudku: 33.000.000,-Kč

Termíny:

Termín složení kauce: do 8.4.2024 do 17:00 hod.

Termín podání cenové nabídky (2.kolo): 9.4.2024 do 11:00 hod.

Termín podání finální nabídky (3.kolo): 9.4.2024 do 13:00 hod.

Kauce: 500.000 Kč.

Máte zájem o bližší informace?

10908

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.