V obci Veselici na Moravě obklopené přírodou Moravského krasu k prodeji chalupa s dvorkem, zahrádkou a fotovoltaickou elektrárnou, CP 397m2 ,okr. Blansko

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Rekreační objekty
Typ konstrukce
smíšená
Obytná plocha
120 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
Chalupa
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
zařízeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Vavřinec 67913
Česko

Okres
Blansko
Cena
3900000 Kč
za nemovitost

Pokud jste ještě nenašli tu pravou chalupu k rekreaci nebo hledáte klidné bydlení v blízkosti přírody, přijďte se podívat na námi nabízený dům v malebné obci Vavřinec, část Veselice, okr. Blansko, kde je jak v pohádce, když napadne sníh.

Jednopodlažní rodinný dům o velikosti 3+1 s garáží se nachází v koncové, klidné části obce Veselice na Moravě. Dům působí útulně a je vhodný jak trvalému bydlení, tak k rekreaci.

Součástí domu je fotovoltaická elektrárna (2010), což je výhoda, že díky ní můžete šetřit výdaje na elektrickou energii.

K domu náleží vydlážděný dvůr, odkud se vstupuje do garáže, kolny s vlastní studnou (hloubka 2,5 m) využívanou k zalévání či napouštění bazénu. Dále rovinatá zahrádka o výměře 125 m2, pod kterou se nachází sklep.

Nemovitost je určena k modernizaci. Určité úpravy byly v domě udělány: v obytné části plastová okna (10 let), výměna radiátorů za deskové, plynový kotel (2011), výměna el.bojleru na ohřev vody (stáří cca 1 rok).

Dispozice (viz půdorys):
Přízemí: zádveří (4,1 m2) se schody; vlevo vstup na dvůr; vpravo pokoj, koupelna (10 m2) s vanou a sprchovým koutem; vstup do technické místnosti (14,2 m2).
1. NP: chodba (14,7 m2); pokoj s kuchyní (21,8 m2) a spíží (1,5 m2); obývací pokoj (18,8 m2); ložnice (19,4 m2), na konci chodby toaleta (1,4 m2) a vstup do půdních prostor; komora (9 m2), schody na vyklizenou půdu.

Střecha - sedlová, taška pálená. Podlahy - pokoje: dřevěné deskové; soc. zařízení, chodby: dlažba. Okna v obytné části - plastová. Lze rozšířit o obytné podkroví či postavit celé patro. Fantazii se meze nekladou. Pro informaci dům nebude z větší části vyklizen nebo po domluvě.

Inž.sítě / technologie: elektřina 230 V/400 V (Al rozvody původní), obecní vodovod, odpady do jímky na vývoz; plynová přípojka. Vytápění ústřední - plynový turbo kotel (2011); ohřev vody – el.bojler (stáří cca rok)

Další výhodou je možnost užívání rovinaté zahrady o výměře 1.019 m2, která se nachází kousek nad domem, ale po domluvě by byl možný prodej. Dále se nechává nafukovací bazén o průměru 3,6 m; stáří 1,5 roku + písková filtrace a kompresor.

Obec Veselice na Moravě leží v srdci Moravského krasu. Nachází se zde rozhledna Podvrší, v jejíž blízkosti stojí hospůdka Na kasárnách. V obci je muzeum včelařství a prodejna s regionálními produkty. V okolí je velmi pěkná příroda, které vybízí k výletů pěším i na kole a v zimě k běžkování. Je tu krásně v každém ročním období a když napadne sníh, je tu jak v pohádce.

Pokud vás nabídka zaujala, neváhejte mě kontaktovat a domluvit si prohlídku. Těšíme se na vás.

Máte zájem o bližší informace?

4670

Magazín
Nejnovější články

Již příští rok by se mělo v katastrálním území brněnských Židenic začít stavět. Novým obyvatelům by tu nejpozději od roku 2029 mělo být k dispozici až 300 bytových jednotek. Na projektu bude spolupracovat město se soukromým investorem.

Přejete si doma udržet i během nejchladnějších měsíců roku příznivé klima, vyhnout se plísním a zároveň ušetřit na vytápění? Máte-li plastová okna, řešení je snadné. Nastavte je do zimního režimu. Poradíme vám, jak na to.

Svou novou trvalou adresu by mohli v budoucnu najít mnozí Brňané na severovýchodním okraj jihomoravské metropole v Líšni. Na pozemcích při ulici Holzově totiž město plánuje novou výstavbu. Nejprve je však potřebné zpracovat územní studii, která podrobněji přiblíží rozvoj této lokality.

Zvyšování cen nemovitostí se nevyhnulo ani druhé polovině minulého roku. Například v loňském třetím čtvrtletí zdražily domy a byty meziročně o výrazných 22 %. Vyplývá to z Indexu cen nemovitostí vydávaném Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jaké jsou důvody rychlého růstu?

Nakupovat sem chodí obyvatelé z okolí, ale i ti, kdo do Brna přijíždějí ze směru od hlavního města našeho rakouského souseda. Nyní se obchodní centrum mezi ulicemi Vídeňská, Strážní a Vsetínská rozroste. V rámci přístavby plánuje soukromý investor například také stavbu bytového domu či polyfunkční budovy s 11 patry.

Do popředí zájmu Čechů se v posledních dvou letech dostaly rodinné domy. V kurzu jsou dvoj- a trojdomy, které představují finančně přijatelnější alternativu. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?