Úžasný pozemek s "Treehouse" domem na stromě mimo civilizaci

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
7533 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
zahrada
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Blučina 664 56
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
2999000 Kč
za nemovitost

V zastoupení majitele Vám přinášíme naprosto unikátní pozemek, ideální pro milovníky přírody nebo zájemce o podnikání v zážitkových pobytech.

Jeho dominantou je TREEHOUSE s terasou, ložnicí a oddělenou suchou toaletou na piliny (hodně lidí to překvapí, ale díky pilinám není vůbec nijak cítit). Tento okouzlující domeček v koruně stromu je jeden z nejvyšších v ČR (9m vysoko). Z této výšky si užijete nezaměnitelnou atmosféru, nádherné výhledy, souznění s přírodou a hlavně božský klid.

V okolí ještě pořád prosperuje divoká příroda, takže při pobytu v treehouse můžete pozorovat srnky, koloušky, zajíce, vzácnější druhy ptáků atd.

Další zajímavostí jen pár kroků od stromového domu je velká dřevěná pyramida obložená šindelem ze sibiřského modřínu, který po třech letech získal už finální patinu. Základna je velká přibližně 5x5 metrů, využití najde zejména u zájemců o meditování.

O dalších cca 50 metrů níže stojí starší chatka z dob komunismu - 5,2 x 4,1 m (22m2), výška cca 2,5m. Úřady tyto staré stavby tolerují (byť nejsou za celou dobu zapsané v katastru). Doteď sloužila jako zázemí pro treehouse.

O dalších cca 50 metrů níže se rozprostírá ovocný sad - cca 20 vzrostlých plodících stromů (převážně jabloně, dále meruňky, višeň, švestky (i spoustu planých), hrušeň. Pozemek je aktuálně bez jakýchkoliv sítí, provoz treehouse to nicméně neovlivňuje. Zájemci o jednodušší provoz samozřejmě mohou využít moderních ostrovních systémů (solární panely, baterie, studna) k dalšímu navýšení komfortu.

Vzhledem k tomu, že pronájmy v treehousech se i bez těchto investic pohybují i v řádu 4-6 tisíc za noc, je to ideální příležitost pro někoho podnikavého, kdo by chtěl zážitek z panenské přírody poskytovat dál. V bezprostředním okolí jsou pak hezké procházky, naučná stezka a cca půl hodiny vycházkovým tempem je i známá rozhledna Akátová věž Výhon.

Prodejní cena je 2.999.000 Kč již včetně provize a právního servisu. V případě zájmu volejte o zajištění prohlídky na místě.

Máte zájem o bližší informace?

7857

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.