Rodinný dům v Tetčicích se dvěma samostatnými byty

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
132 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Hybešova
Tetčice 664 17
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
8500000 Kč
za nemovitost

V Tetčicích, v obci vzdálené jen 20 km od Brna, vám nabízíme rodinný dům se dvěma bytovými jednotkami (58 a 74 m2). Zděný řadový rodinný dům, který má dvě podlaží a malý sklep, se nachází v klidné ulici.

V domě jsou dvě samostatné bytové jednotky o velikosti 2+1 s příslušenstvím, každá jednotka má samostatná nebo podružná měřidla energií.

Průjezdem, který je společný pro oba byty se dostaneme na upravený dvůr, na kterém se nachází vstup do přízemního bytu.

Byt v I. NP se skládá z dvou neprůchozích pokojů (obývací pokoj a ložnice), kuchyně, koupelny (zařízena vanou i sprchovým koutem) a samostatného WC. Užitná plocha 58 m2.

Byt v II. NP se skládá z obývacího pokoje, na který navazuje kuchyň, prostorné vstupní haly, ložnice, koupelny a samostatného WC. Užitná plocha 74 m2. Byt v II. NP má samostatný vchod krytým schodištěm zakončeným zasklenou verandou.

V zadní části dvora se nachází krytý zděný přístřešek (13 m2) s přípravou na venkovní kuchyň a zděný sklad (16 m2).

Dům je ideální pro dvougenerační bydlení či vlastní bydlení s možností pronájmu druhého bytu.

Výborná dostupnost do Brna (tři různé varianty silniční trasy), na dálnici D1 jste za 5 minut. Cesta vlakem z Brna do Tetčic přes zastávky Horní Heršpice, Ostopovice a Střelice trvá 25 minut. Autobusem č. 406 se pak dostanete přímo k nemocnici v Bohunicích a na Mendlovo náměstí.

Blízkost přírodního parku Bobrava vás bude lákat ke každodenním procházkám přírodou či vyjížďkám na kole po mnoha cyklostezkách. Jedná se o chráněné území kolem středního toku říčky Bobravy, které je pokryto především břehovými porosty, mokřady, loukami a smíšenými lesy.

Dům bude uvolněn po domluvě.

Těšíme se na Vás při prohlídce.

Máte zájem o bližší informace?

7254

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.