RD Drnholec se samostatným apartmánem a vinným sklepem

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
205 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Husova
Drnholec 691 83
Česko

Okres
Břeclav
Cena
7550000 Kč
za nemovitost

Prodej řadového RD s velkým dvorem, zahradou, vinicí a vinným sklepem s apartmánem v obci Drnholec. Ve dvoře se nacházející samostatný dům nabízí různá využití. Původně sloužil jako vinný sklep s lisovnou a apartmánem pro ubytování hostů. Lze na něj také pohlížet jako na další obytný dům v případě potřeby dvougeneračního bydlení. Nachází se v ulici Husova, kterou prochází vinná stezka. Proto stojí za zvážení i jakýkoliv další komerční záměr. U domu z uliční strany byla započata kompletní přestavba k bydlení. K dispozici je kompletní projekt pro stavební ohlášku. Dům je napojen na všechny IS (obecní vodovod, kanalizace, elektřina 220/380V, plyn). Celková plocha pozemku činí 2.134 m2.

Dispozice domu:
Zádveří 5,7 m2. WC 1,3 m2. Techn. místnost 4,6 m2. Koupelna 6,4 m2. Obývací pokoj 17,5 m2. Galerie 13,6 m2 ( v plánu rozšíření o Ložnici 18,7 m2). Kuchyně 25,1 m2.Pokoj 28,3 m2 (v plánu rozdělit na Chodbu 7,9 m2 + 2 x Pokoj 9,8 m2).

Dsipozice sklepa s apartmánem:
Kuchyně 17,5 m2 (v plánu rozdělit na Kuchyň 11,5 m2 + Komoru 3,3 m2 + Chodbu 2,1 m2). WC 1,2 m2. Jídelna + obytný kout 22,8 m2. Vinný sklep v 1.PP 35,5 m2. Koupelna s WC v patře 3,6 m2. Podkrovní místnost 44,1 m2 (v plánu rozdělit na 3 samostatné pokoje).

Stav a vybavení:
Přední dům je z části smíšeného zdiva (přední místnost z ulice), zbytek domu cihla pálená.
2012 nová střecha – vazba + krytina – taška pálená, podřezání celého obvodového zdiva. Nové plastové okno do ulice.
2015 rekonstrukce koupelny, WC a technické místnosti. Izolace podlah, rozvod vody a odpadu v plastu, keramická dlažba a obklad.
2016 nachystán rozvod topení v mědi do všech pokojů. Plynová kotel ani topná tělesa instalovány nebyly. Dále příprava na instalaci krbu v obývacím pokoji, s výměníkem a akumulační nádobou, připojeném k otopné soustavě.
V roce 2020 provedena nová podlaha v pokoji do ulice – izolace + betonová stěrka.

Dům ve dvoře byl postaven v roce 2000 a zkolaudován jako lisovna vína s obytným podkrovím. V 1.PP vinný sklep s klenutým stropem. V přízemí kuchyně, obývací pokoj s jídelnou, WC. V patře obytná vestavba pod sedlovou střechou a koupelna se sprchovým koutem a WC. Napojení na elektřinu, vodovod a kanalizaci. Topení – kamna na tuhá paliva, v podkroví krbová kamna. Konstrukce - zděný dům, stropy s rovným podhledem, dřevěný krov, taška pálená, okna dřevěné zdvojené. Podlaha – keramická dlažba, v podkroví PVC. Ohřev vody průtokovým ohřívačem. Kuchyňská linka na míru, plynová varná deska (na PB lahev), elektrická trouba, myčka.
3 parkovací místa před domem + v průjezdu do dvora.
Za domem zahrada, ovocný sad a vinice. Nově vysázena řada ovocných stromů a keřů – fíkovník, moruše, gdoule, muchovník, rakytník, borůvky, josta, rybíz, angrešt, stolní vína aj.
Na zahradě meruňky, nektarinky, višně, švestky, jabloně, třešně.
Ve vinici z části původní výsadba z roku 1985 Veltlínské zelené a Modrý portugal, nová výsadba z roku 2015 Savilon, Solaris a Hibernal. Celkem cca 260 hlav.

Máte zájem o bližší informace?
Ing. Jaroslav Šilhavík
Ing. Jaroslav Šilhavík

7088

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.