RD 4+1 Brno Bosonohy, ulice Ztracená

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
120 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
zařízeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Ztracená
Brno 642 00
Česko

Městská část
Brno-Bosonohy
Okres
Brno-město
Cena
11490000 Kč
za nemovitost

Prodej řadového domu s menším dvorkem - Brno Bosonohy, ulice Ztracená. Jedná se o klidnou okrajovou lokalitu volně navazující na okolní louky a lesy. Ulice Ztracená je slepou ulicí s možností parkování přímo před domem. Dům je po nedávné kompletní rekonstrukci v naprosto perfektním stavu. Jedná se o přízemní dům s obytným podkrovím dispozice 4+1. Z domu je přístup na menší dvorek o rozloze 45 m2, s pergolou a samostatným přístupem z ulice. Ze dvora je rovněž přístupný menší sklep na zeleninu o výměře 6 m2. Celková užitná plocha domu 113 m2 + sklep. Celková výměra pozemku 123 m2.

Dispozice:
1.NP:
- Obývací pokoj 19 m2.
- Chodba – 7,5 m2.
- Kuchyň – 14 m2.
- WC 1,5 m2.
- Koupelna 5,1 m2.
- Komora 4 m2.
- Předsíň s přístupem na dvůr 6,3 m2.
2.NP:
- Dětský pokoj 15,4 m2.
- Pracovna 10,7 m2.
- Ložnice 14 m2.
- Chodba 7,3 m2.
- Schodiště 3,6 m2.
- Koupelna s WC 4,3 m2.
1.PP:
- Sklep 6 m2.

Stav a vybavení:
- V roce 2005 došlo k rozsáhlé rekonstrukci – nová střecha (krov, zateplení, krytina – taška pálená), rozvody vody v plastu, nové topení – rozvody v mědi + topná tělesa + plynový kotel, plastová okna, podlahy.
- V roce 2013 renovace dvora, výstavba pergoly + dřevěné obklady.
- V roce 2015 Instalován nový plynový kotel zajišťující vytápění a ohřev TUV, nová topná tělesa, kompletní výměna interiérových dveří, nová kuchyňská linka.
- V roce 2017 proběhlo zateplení celého domu, nová fasáda, vstupní bezpečnostní plastové dveře, osazení nových plastových střešních oken, nové zasklení všech oken v přízemí trojkomorovým izolačním sklem, rekonstrukce koupelny v patře.
- Kuchyňská linka na míru, elektrická trouba, plynová varná deska, myčka. Lednice s mrazákem volně. Výhodou je rovněž okno přímo za pracovní deskou s varnou deskou. Kuchyně je společná s jídelním koutem.
- Koupelna v přízemí s vanou a umývadlem, zde rovněž umístěna pračka se sušičkou.
- Koupelna v patře po kompletní rekonstrukci včetně koupelnového nábytku na míru, se sprchovým koutem, umývadlem, společná s WC, kondenzační plynový kotel BAXI, topný žebřík.
- Podlaha v celém domě plovoucí, sociální zázemí – keramická dlažba.

Náklady:
- Plyn 1.960,- Kč měsíčně.
- Elektřina 1.300,- Kč měsíčně.
- Voda 300,- Kč měsíčně.

Více o Bosonohách a občanské vybavenosti:
Brno Bosonohy je okrajová městská část ležící na západním kraji města Brna s komfortním napojením na dálnici D1.
V Bosonohách je kompletní občanská vybavenost. Nachází se zde mateřská a základní škola, zdravotnické zázemí, řada obchodů a služeb – potraviny, drogerie, lékárna, řada restaurací atd.
Sportovní vyžití zde zastupuje fotbalový a tenisový klub, park pro děti, sportovní a dětské hřiště.
Brno – Bosonohy si rovněž udržují svou bohatou folklórní tradici a zvyky.

Průkaz energetické náročnosti budovy je nyní v řešení. S ohledem na legislativní požadavek jeho zveřejnění je nemovitost dočasně (do okamžiku jeho předložení) označena kategorií "G", což ale neznamená, že do této kategorie spadá.

Máte zájem o bližší informace?
Ing. Jaroslav Šilhavík
Ing. Jaroslav Šilhavík

7090

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.