Pronájem zahrady s chatkou, CP 399 m2, na rozhraní kat. úz. Komín a Bystrce

Typ nabídky
Pronájem
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
399 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
zahrada
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Pod Mniší horou
Brno 624 00
Česko

Městská část
Brno-Komín
Okres
Brno-město
Cena
4000 Kč
za měsíc

Pronájem zahrady o celkové ploše 399 m2, s chatkou 16 m2, na rozhraní katastrů Komín a Bystrc, v blízkosti ZOO.
Jedná se o zahradu umístěnou v zahrádkářské a chatařské kolonii, na kopci, na velmi pěkném místě s výhledem do okolí. Orientace pozemku JJV, pozemek je celkově oplocený.
Příjezd je možný až k hranici pozemku (od Bystrce pouze v suchém období, od Medlánek téměř celoročně), posledních cca 500 m po nezpevněné komunikaci. Je možný přístup pro pěší, vzdálenost zahrady od MHD v Bystrci cca 800 m.
Chata je částečně zařízená, ve vstupní verandě je umístěná kuchyňka, v obytné místnosti postel, stůl se židlemi, šatní skříň a menší skříňka. Ve vstupní verandě je přístup do sklepa, který je cca 12 m2 velký a je vhodný zejména na uskladnění potravin a úrody. Chata není vytápěná.
Na zahradě je několik ovocných stromů.
V bezprostředním okolí pozemku jsou pravidelně užívané (některé dokonce trvale) zahrady s rekreačními objekty.
V chatě je zavedená elektřina 230 V, studna na zahradě je vyschlá, veřejný vodovod nefunkční. Na zalévání je tedy možné využívat dešťovou vodu, pitnou je nutné si v nádobách přinést/přivézt. Suché WC je v přístavku za chatou.
Spotřeba elektřiny se platí jednou ročně, dle vyúčtování od dodavatele.
Majitel požaduje kauci ve výši 10.000,-Kč.
Uvolnění: ihned

Máte zájem o bližší informace?

8339

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.