Pronájem obchodních prostor Brno Lesná, ulice Fillova

Typ nabídky
Pronájem
Typ nemovitosti
Komerční objekty
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
73 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
obchodní prostory
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
novostavba
Vybavení
zařízeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Fillova
Brno 638 00
Česko

Městská část
Brno-sever
Okres
Brno-město
Cena
18425 Kč
za měsíc

Pronájem obchodních prostor v Brně – Lesná na ulici Fillova. Obchodní prostor je součástí obchodního centra uvnitř sídliště Lesná, mezi ulicemi Fillova a Brožíkova. Budova obchodního komplexu je prakticky novostavbou z roku 2019. Obchodní prostor přístupný přímo z ulice je rohový s výlohou přes celé dvě stěny. Zásobování je možné přímo ke vstupu do obchodních prostor. Zázemí tvoří 2 místnosti využívané jako kancelář a sklad, a dále sociální zázemí. Výhodou je vytápění vlastním plynovým kotlem. Před výlohu lze umístit světelný reklamní banner, pro který je vyvedena elektřina. Kompletní výměra obchodních prostor činí 72 m2.

Dispozice:
- Hlavní obchodní prostor 60 m2 o rozměrech 9,24m x 6,5m.
- Sklad 5,2 m2.
- Kancelář 3,5 m2.
- Sociální zázemí 3,7 m2.

Stav a vybavení:
- Protipožární a bezpečnostní zařízení včetně oken, dveří, výkladců a výplní.
- Vzduchotechnika (bez napojení na klimatizaci).
- Vytápění samostatným plynovým kotlem pro tento prostor, před výlohou topný podlahový rošt, v zadních místnostech radiátory.
- Ohřev TUV – plynový bojler.
- Rozvody internetu a PC sítě.
- Na fasádě k dispozici reklamní a světelný panel.
- samostatné měření veškerých energií, které budou přepsány na nájemce.
- Podlaha – keramická dlažba.
- Obchodní prostor bude nájemci předán kompletně vyklizen.

Podmínky pronájmu:
- Nájemné 18.425,- Kč + DPH měsíčně.
- Služby 3.388,- Kč měsíčně vč. DPH (voda, úklid venkovních prostor, spol. elektřina, revize atd.).
- Elektřina 1.630,- Kč měsíčně vč. DPH.
- Plyn 1.410,- Kč měsíčně vč. DPH.
- Jistota (kauce) 1 nájem včetně zálohy na služby.

Máte zájem o bližší informace?
Ing. Jaroslav Šilhavík
Ing. Jaroslav Šilhavík

7089

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.