Pronájem kancelářských prostor v secesní vile, Masarykova čtvrť, Brno

Typ nabídky
Pronájem
Typ nemovitosti
Komerční objekty
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
96 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
kancelářské prostory
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
po rekonstrukci
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Roubalova
Brno 602 00
Česko

Městská část
Brno-střed
Okres
Brno-město
Cena
35000 Kč
za měsíc

Rádi byste nové sídlo pro svou firmu v jedné z nejkrásnějších brněnských čtvrtí na Žlutém kopci? Nabízíme pronájem exkluzivních prostor v historické rodinné samostatně stojící secesní vile z roku 1904 na ul. Roubalova, Brno - Stránice (Masarykova čtvrť).

Jedná se o celé patro vily v 1.NP o celkové ploše 95,79 m2. Jsou zde 3 samostatné kanceláře ( 22 m2, 23 m2 a 16 m2), zařízená kuchyně 11,6 m2 se dvěma komorami, které zajištují uzamykatelný a oddělený úložný prostor. Dále je zde samostatná koupelna s vanou, kde se nachází i kombinovaný plynový kotel , samostatné WC. Prostory jsou zachovány všemi svými dosavadními úpravami a doplňky v secesním duchu celého domu, vše je pečlivě udržováno. Na všech oknech jsou interiérové žaluzie, nabízí se zde možnost ponechání části zařízení (není podmínkou).

K domu náleží okrasná a pečlivě udržovaná zahrada se zahradním secesním altánem, která je zejména v letním období příjemným bonusem k využití těchto prostor. Ve dvorním traktu se nachází také zděná garáž o ploše 26 m2, kterou je možné pronajmout zároveň k prostorám ve vile, za cenu 5.000,-Kč/měsíčně. Vjezd je přes uzamykatelnou bránu z ulice. Před vilou je umožněno dosud vcelku bezproblémové parkování.
Prostory jsou vhodné jako kanceláře - sídlo firmy, advokátní kancelář, architekti a jiné v prestižní, brněnské lokalitě.
Ve vile budete mít zaručeno naprosté soukromí.
Jedná se o mimořádné a atraktivní místo a to i z hlediska dopravní dostupnosti sítě městské hromadné dopravy - nejen z centra města, ale i z ostatních městských částí.
Vzhledem k tomu, že jsme osobně s touto vilou blízce spjati přes 14 let, můžete očekávat zcela autentické a detailní informace :-) Budeme se těšit na vaši návštěvu.

Majitel požaduje při podpisu nájemní smlouvy kauci ve výši jednoho měsíčního nájmu.
Vyúčtovatelné - v tuto chvíli již navýšené zálohy činí měsíčně celkem 9.400,-Kč. (plyn - 6000,-Kč, elektřina 2700,-Kč, voda 700,-Kč)

Máte zájem o bližší informace?

6984

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.