Pronájem, Byty 1+1, 31m2 - Brno - Řečkovice

Typ nabídky
Pronájem
Typ nemovitosti
Byty
Typ konstrukce
panelová
Dispozice
1+1
Obytná plocha
31 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Vlastnictví
osobní
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
Ústřední - dálkové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Žitná
Brno 621 00
Česko

Městská část
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Okres
Brno-město
Cena
12000 Kč
za měsíc

K pronájmu přinášíme vybavený byt 1+1 s výhledem na celé Řečkovice.

Byt o velikosti 31m2 se nachází v 7.NP panelového domu v ulici Žitná. Skládá se z kuchyně, kde kromě jídelního stolu a klasického vybavení kuchyňské linky najdete také myčku nádobí a spíž. V ložnici zůstává velká šatní skříň a po domluvě je možné ponechat i postel. V bytě najdete kromě koupelny s vanou a wc ještě další komoru a náleží k němu také sklep. V chodbě je možné využívat společný balkon.

Byt je orientován na západ, k dispozici jsou v něm dva výtahy. Po domluvě je možné mít zde domácí mazlíčky. K nastěhování od 1.1.2023, po domluvě i trochu dříve.

Měsíční nájemné činí 12.000 Kč + energie 2.949 Kč. Také je třeba uhradit jednorázovou vratnou kauci ve výši 30.000 Kč a provizi ve výši 18.088 Kč vč. DPH.

Pokud vás byt zaujal, napište mi něco o sobě, nebo mě kontaktujte telefonicky.

Máte zájem o bližší informace?

7292

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.