Pronájem bytu 2+kk, v celkově zrekonstruovaném domě na ul. Nopova, Brno - Židenice

Typ nabídky
Pronájem
Typ nemovitosti
Byty
Typ konstrukce
cihlová
Dispozice
2+kk
Obytná plocha
66 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Vlastnictví
osobní
Stav nemovitosti
po rekonstrukci
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
C – vyhovující
Adresa

Nopova 3616/44
Brno 615 00
Česko

Městská část
Brno-Židenice
Okres
Brno-město
Cena
13900 Kč
za měsíc

Pronájem bytu o velikosti 2+kk, celkové ploše 66 m2, v klidném místě městské části Brno - Židenice, na ul. Nopova.
Byt se nachází ve 4. nadzemním podlaží (3.patře) celkem čtyřpodlažního bytového domu bez výtahu, celkově zrekonstruovaného před zhruba jedenácti lety.
Celková plocha bytu je 66 m2, kuchyně s jídelnou má rozlohu 32 m2, ložnice s pracovnou 22 m2, ostatní plochu tvoří prostorná předsíň, koupelna s vanou a samostatné WC. Do obou místností jsou samostatné vstupy z předsíně.
V bytě není balkon, je možné využívat dvorek se zahrádkou za domem.
Byt je vytápěný vlastním plynovým kotlem, zajišťujícím současně i ohřev vody.
Byt se pronajímá zařízený kuchyňskou linkou s varnou deskou, vestavěnou troubou a digestoří, v ložnici jsou k dispozici velké šatní skříně (šedé), jinak je byt nezařízený (zařízení na fotografiích není součástí pronájmu).
Orientace oken : kuchyně s obývacím pokojem - JV, ložnice - SZ.
K ceně nájmu je nutné připočítat zálohy na spotřebu energií, aktuálně 1.100,-Kč za služby (spotřeba vody, užívání a úklid společných prostor, provozní náklady domu) , dále 2.860,-Kč, jako záloha na spotřebu plynu a 1.060,-Kč, jako záloha na spotřebu elektřiny. Odběr elektřiny a plynu bude u dodavatelů přepsaný na nájemce bytu.
V bytě je přípojka internetu, smlouvu k připojení si zajišťuje nájemce.
Majitel požaduje kauci ve výši jednonásobku měsíční platby.
Uvolnění bytu: od 1.2.2023
Byt je určený pro dlouhodobý pronájem maximálně tří osob, není vhodný pro skupinu studentů.

Máte zájem o bližší informace?

7314

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.