Pronájem, Byt 2+1, 61m2 - Brno - Bystrc

Typ nabídky
Pronájem
Typ nemovitosti
Byty
Typ konstrukce
panelová
Dispozice
2+1
Obytná plocha
61 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Vlastnictví
osobní
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
Ústřední - dálkové
Energetický štítek
D – nevyhovující
Adresa

Jakuba Obrovského 552/11
Brno 635 00
Česko

Městská část
Brno-Bystrc
Okres
Brno-město
Cena
14316 Kč
za měsíc

K pronájmu Vám přinášíme prostorný udržovaný byt 2+1 s dvěma lodžiemi na ulici Jakuba Obrovského. Tento byt nacházející se v 4.NP o velikosti 52 m2 disponuje dvěma neprůchozími pokoji (každý má vlastní lodžii o velikosti 4,5 m2). Kuchyň je vybavena kuchyňskou linkou, el. troubou se sporákem, šikovnou spižírnou a malým jídelní stolem s židlemi. Jeden pokoj je nezařízen, druhý je vybaven pohovkou, křeslem, konferenčním stolem a skříní (je možné po domluvě z bytu odstranit a zařídit si byt plně dle svých představ). Koupelna disponuje vanou a pračkou, v chodbě se nachází vestavěná skříň a nástěnný věšák s botníkem. Dům nedisponuje výtahem.

Dům se nachází kousek od zastávek Zoologická zahrada a Náměstí 28. Dubna. V okolí naleznete Lidl, KiK, lékárnu, AlzaBox, OC Javor (Albert, KFC, a další), také restaurace a dětské hřiště. Vše tedy máte po ruce kousek od bytu.

Měsíční nájem je stanoven na 14.316,- Kč + 2.684,- Kč poplatky za jednu osobu (v případě více osob se zvedá záloha na vodu). Kauce je stanovena na 17.000 Kč a provize na 20.570,- Kč (vč. DPH). Byt je volný ihned, v případě zájmu o prohlídku neváhejte a kontaktujte mě.

Máte zájem o bližší informace?

7315

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.