Pronájem, Byt 2+1, 59m2 - Brno - Horní Heršpice

Typ nabídky
Pronájem
Typ nemovitosti
Byty
Typ konstrukce
cihlová
Dispozice
2+1
Obytná plocha
59 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Vlastnictví
osobní
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Záhumenice
Brno 619 00
Česko

Městská část
Brno-jih
Okres
Brno-město
Cena
12500 Kč
za měsíc

Nabízíme Vám k pronájmu byt 2+1 v Brně - Horních Heršpicích, ulice Záhumenice.
Bytová jednotka o CP 59 m2 se nachází ve druhém patře dvoupodlažního cihlového domu bez výtahu. Ve vchodu se nachází pouze 4 byty.
Dispozice: chodba se vstupy do všech místností bytu – dětský pokoj (14,5 m2), obývací pokoj (17,3m2), koupelna, samostatná toaleta, kuchyně, spíž, dále je k dispozici sklepní kóje a zahrádka s posezením vyhrazená pro tento byt o velikosti přibližně 60m2. Byt nedisponuje balkonem.

Byt je vybaven KL, sporákem, lednicí, skříní v dětském pokoji a předsíni.
Byt prošel částečnou renovací – plastová okna, nový komb. kotel BAXI na ohřev vody a vytápění bytové jednotky, radiátory a rozvody topení, byt bude před předáním novému nájemníkovy vymalován.

Nájem činí 12.500,-Kč + 2.000,-Kč energie a služby, nájemce uzavře smlouvu s dodavatelem elektřiny a plynu smlouvu. Majitelka požaduje vratnou kauci ve výši 14.500,-Kč.
Nájem je vhodný pro max. 3 osoby. Menší zvíře nevadí. Byt je pro Vás volný od 1.4.2023. Jedná se o velmi klidnou a žádanou lokalitu, veškerá občanská vybavenost se nachází v blízkosti.

Máte zájem o bližší informace?

8338

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.