Prodej zemědělské usedlosti, 4037 m2 - Ivančice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
1600 m²
Zastavěná plocha
962 m²
Podtyp pozemku
zemědělská usedlost
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
nezařízeno
Vytápění
Ústřední - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Ivančice 0
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
12000000 Kč
za nemovitost

Ve výhradním zastoupení nabízíme velkou zemědělskou usedlost na okraji Ivančic u Brna s širokým potenciálem využití.

V současné době slouží budova jako sklady, stáje pro koně, pro drobný chov hospodářských zvířat a bydlení majitele.
Objekt má tvar obdélníku o rozměrech cca 11 x 73 m s přístavkem před budovou. Celková zastavěná plocha hlavní budovy je 962 m2 a na pozemcích kolem (cca 3.000 m2) se nacházejí garáže, hospodářské přístřešky a parkovací místa.
Objekt je dvojpodlažní se sedlovou střechou a částečně podsklepený (cca 80 m2).
Stavba samotná je poměrně masivní s betonovou konstrukcí (stropy, opěrné sloupy, podlahy) a cihlovou vyzdívkou. Střecha je eternitová a krovy jsou v dobrém stavu. Napojení na vodu a elektřinu je ze zdroje ve vedlejším objektu a je smluvně ošetřeno. Odpady jsou svedeny do dvou jímek u objektu. Na pozemky je několik vjezdů a přístup přes okolní parcely.
Objekt má hospodářskou a obytnou část.
Hospodářská část má v prvním nadzemním podlaží sklady 270 m2, ustájení pro koně 350 m2. V druhém nadzemním podlaží je prostorný půdní prostor 58 x 10,6 m s vysokými stropy 5 m. Celková plocha půdy je 600 m2 a jedná se o bývalý sklad sena s betonovou podlahou.
Obytná část má v přízemí zádveří a dvougaráž se skladem (113 m2) a v druhém nadzemním podlaží nově zrekonstruovaný prostorný byt správce o dispozici 3+KK s výměrou 123 m2.
Ze schodiště od garáží a skladu je vstup do chodby bytu, z ní jsou samostatné vstupy do dvou pokojů (po 15 m2), koupelny (8 m2), WC (1,5 m2) a do obývacího pokoje (44 m2). Obývací pokoj je spojený s kuchyňským koutem s prostornou linkou. Z obývacího pokoje je vstup na terasu a do ložnice (15,7 m2). Byt je podkrovní vestavba dokončená v roce 2022 s kolaudací v roce 2023.
Budova je v majetku vlastníka a pozemky jsou pronajaté od státu s možností odkupu. Cena obvyklá za odprodej pozemků je dle odhadu do 2.000.000 Kč.

Objekt je dle územního plánu možno využívat pro zemědělskou výrobu a skladování (výběhy, ustájení a chov zvířat). Další možností je výroba netovárního charakteru (řemesla, služby a skladování). Bydlení je omezeno na byt správce a zaměstnanců.
Nabízí se tedy možnost spojení vlastního bydlení a podnikání v dobré dostupnosti do Brna.
Nemovitost je stranou obytné zástavby a sousedí jen se zemědělským areálem a polnostmi.

Město Ivančice má 10.000 obyvatel a je v dobré dojezdové vzdálenosti do Brna. Zajíždí do něj vlak a autobusy IDS JMK. V Ivančicích je kompletní občanská vybavenost, včetně obchodní zóny (Tesco), Penny Marketu a množství malých obchodů. Ivančice mají nemocnici, zubařské ordinace, základní a mateřskou školu. K rekreaci lákají údolí Oslavy a Jihlavy.

Podobných objektů kolem Brna není mnoho a pokud Vás nemovitost zaujala, neváhejte pro další informace a prohlídku kontaktovat makléře.

Máte zájem o bližší informace?

8064

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.