Prodej zahrady / stavebního pozemku, 7136m2 - Lomnice - Brusná

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
7136 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
zahrada
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Lomnice 0
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
0 Kč
za nemovitost

Je nám potěšením nabídnout Vám ke koupi krásné slunečné pozemky v části městyse Lomnice, vesnici Brusná, v okrese Brno - venkov.

Pozemky jsou mírně svažité. Svažují se na východní stranu směrem do vesnice. Pozemky jsou přímo spojené se zastavěným územím vesnice a ve své vrchní části hraničí s lesem a loukami. Momentálně jsou využívány především jako louky a zahrady. Na pozemcích rostou také ovocné stromy, především jabloně.

Přístup na pozemky je možný ze severní strany - po obecní nezpevněné příjezdové komunikaci. Druhou možností je příjezd ze strany jižní - přes sousední pozemek na základě zřízeného věcného břemena chůze a jízdy ve prospěch nabízených pozemků.

Část pozemku o rozloze 325 m2 spadá dle územního plánu do ploch “smíšených obytných”.

Jeho převažná část, 6.811 m2 , spadá dle územního plánu do ploch pro “zahrady a sady”, ve kterých převažuje rekreační a zemědělská produkční činnost nekomerčního charakteru (pro potřeby vlastníka). Přípustnou variantou využití mohou být také pozemky školek ovocných a okrasných dřevin, lesní školky nebo pozemky staveb pro zahradnickou a ovocnářskou produkci.

Detailnější rozpis možností využití pozemků je uveden v platném územním plánu obce.

Brusná, jako část městysu Lomnice, je od něj vzdálená přibližně 1,5 km jižně a 6 km severně od Tišnova (necelých 10 min. jízdy autem). Vesnice je situována v přírodním parku Svratecké vrchoviny a je obklopena přírodou. Občanská vybavenost je dostupná v nedaleké Lomnici - potraviny, mateřská a základní škola, pošta, hřiště, restaurace a další, případně přímo v Tišnově.

Videoprohlídka okolí je k dispozici zde: https://youtu.be/hedaFLGBtMo
Pro více informací kontaktujte makléře.

Máte zájem o bližší informace?

3993

Magazín
Nejnovější články

Již příští rok by se mělo v katastrálním území brněnských Židenic začít stavět. Novým obyvatelům by tu nejpozději od roku 2029 mělo být k dispozici až 300 bytových jednotek. Na projektu bude spolupracovat město se soukromým investorem.

Přejete si doma udržet i během nejchladnějších měsíců roku příznivé klima, vyhnout se plísním a zároveň ušetřit na vytápění? Máte-li plastová okna, řešení je snadné. Nastavte je do zimního režimu. Poradíme vám, jak na to.

Svou novou trvalou adresu by mohli v budoucnu najít mnozí Brňané na severovýchodním okraj jihomoravské metropole v Líšni. Na pozemcích při ulici Holzově totiž město plánuje novou výstavbu. Nejprve je však potřebné zpracovat územní studii, která podrobněji přiblíží rozvoj této lokality.

Zvyšování cen nemovitostí se nevyhnulo ani druhé polovině minulého roku. Například v loňském třetím čtvrtletí zdražily domy a byty meziročně o výrazných 22 %. Vyplývá to z Indexu cen nemovitostí vydávaném Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jaké jsou důvody rychlého růstu?

Nakupovat sem chodí obyvatelé z okolí, ale i ti, kdo do Brna přijíždějí ze směru od hlavního města našeho rakouského souseda. Nyní se obchodní centrum mezi ulicemi Vídeňská, Strážní a Vsetínská rozroste. V rámci přístavby plánuje soukromý investor například také stavbu bytového domu či polyfunkční budovy s 11 patry.

Do popředí zájmu Čechů se v posledních dvou letech dostaly rodinné domy. V kurzu jsou dvoj- a trojdomy, které představují finančně přijatelnější alternativu. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?