Prodej unikátního rodinného sídla se třemi oddělenými částmi a uzavřeným dvorem v Brně Přízřenicích

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
473 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
D – nevyhovující
Adresa

Staré náměstí 14/14
Brno 619 00
Česko

Městská část
Brno-jih
Okres
Brno-město
Cena
22400000 Kč
za nemovitost

K prodeji nabízíme samostatně stojící unikátní rodinné sídlo, které je složeno ze čtyř křídel, a které je rozdělené na obytnou část, prostory určené k podnikání a část s garáží, dílnou, střešní zahradou, wellness částí a dalšími prostorami. Součástí nemovitosti jsou rovněž historické klenbové sklepy s vlastní původní kamennou funkční studnou. Objekt má uzavřený dvůr s venkovním bazénem, místem pro venkovní posezení a místa pro parkování několika automobilů. Nad jedním z křídel objektu je také střešní zahrada s výhledem do okolí. Atypická nemovitost byla kompletně rekonstruována do současného stavu před 12-ti lety z původního farního dvora v Brně - Přízřenicích. Nachází se na konci klidné slepé ulice. Jižní křídlo objektu s průčelím do ulice, hlavním vchodem, vjezdovými vraty a průjezdem slouží k podnikání. Je složeno z hlavního vstupu, předsíně, kuchyňky, kanceláře, dvou místností kde je nyní provozován kosmetický a masérský salón. Součástí je rovněž koupelna a wc. V této části objektu je také průjezd na dvůr objektu a sklad. Jižní křídlo je jednopodlažní se sedlovou střechou, mohutným krovem a půdním prostorem o velikosti 120 m2, ve kterém je díky stavební přípravě možná další vestavba samostatného bytu či jinak využitelných prostor. Severní a západní křídlo objektu je obytné. Velkoryse řešený prostor je svojí koncepcí rozdělen do tří výškových úrovní. V přízemí se nachází vstupní prostor, obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou, samostatná pracovna / ložnice, koupelna s wc, předsíň a schodišťový prostor do patra, rovněž technická místnost. V mezipatře nad původními klenbovými sklepy je po dřevěném schodišti přístupná rozlehlá ložnice s galerií a šikmým stropem ve druhém podlaží, přiléhající šatna a koupelna s wc. V patře obytné části se nachází další ložnice, průchozí hala, šatna či pracovna, další koupelna a wc. Patro je přístupné dvěma dřevěnými vnitřními schodišti. Z obytné části domu jsou také přístupné zrekonstruované rozlehlé klenbové sklepy, které je možné využít různorodým způsobem. Nachází se zde také původní kamenná funkční studna.
Východní křídlo je využito pro velkou garáž s garážovou technikou, wellness prostor s vestavěnou dřevěnou saunou s elektrickým zdrojem vytápění a sklad či sklep vedle průjezdu. Střecha této části domu je pochůzí a je na ní zbudována střešní zahrada s výhledem do okolí. Na uzavřeném dvoře domu je umístěn venkovní bazén o rozměrech 10 x 5 m napojený na filtrační technologii a ohřev vody. Na dvoře se nachází rovněž část pro posezení a samostatná venkovní vířivka. Nemovitost je umístěna na rovinatém pozemku a tvoří uzavřený celek. Při rekonstrukci domu byly opraveny veškeré stavební konstrukce a byla instalována řada nových prvků a technologií.
Bližší informace naleznete na webové stránce nemovitosti: www.starenamestibrno.cz.
Budova je zděná, obvodové zdivo z plných pálených cihel s tepelnou izolací, některé příčky jsou z pórobetonových tvárnic, z části jsou sádrokartonové, stropy dřevěné trámové, podhledy v podkroví sádrokartonové s tepelnou izolací střechy minerální vatou, střešní okna Velux, krov dřevěný trámový, střecha s keramickou krytinou Bramac a Tondach, klempířské prvky měděné. Vstupní dveře, okna a vnitřní dveře jsou nové dřevěné, zasklení s tepelnou izolací. Objekt je napojen na veškeré inženýrské sítě. V domě je instalováno zabezpečovací zařízení, datové sítě a slaboproud, kamerový systém, solární panely pro výrobu el. energie s napájením pro část spotřebičů v domě, solární panely pro ohřev vody napojené na topný systém, úpravna vody, venkovní bazén s technologií pro čistění a ohřev, venkovní samostatná vířivka, dřevěná sauna s el. vytápěním, dálkově ovládaná vrata, krbová kamna v obytné části s rozvodem tepla do patra domu a v prostorách pro podnikání. Vytápění je objektu zajišťuje plynový kondenzační kotel Baxi, součástí systému je také zásobník na teplou vodu o objemu 300 l a řídící systém spojený se solárnímu panely na střeše domu. V části domu určené pro podnikání je topení elektrické podlahové se samostatnou regulací. Veškeré technologie v domě je možné řídit dálkově přes centrální systém. Dispozice: plocha pozemku 853 m2, obytný prostor přízemí 174 m2, obytný prostor v patře 80 m2, podnikání a kancelář 74 m2, garáž s dílnou + sklad a wellness prostor 85 m2, klenbové sklepy 60 m2, terasa nad východní částí objektu 97 m2, průjezd 38 m2. Dům se nachází v jižní části Brna v místní části Přízřenice, objekt je díky své poloze dobře dopravně přístupný z dálnice ze všech směrů, centrum města je autem dosažitelné do několika minut, v místě je veškerá občanská vybavenost. Náklady na provoz domu, tedy platby za energie (el. energie, plyn a voda) činí cca 15.000 Kč / měsíc. Nemovitost se nabízí včetně vestavěného vnitřního vybavení. Tato unikátní nemovitost nabízí všestranné využití od bydlení na velmi klidném místě spojeném s podnikáním, možnost zřízení sídla firmy, dlouhodobé ubytování atp.

Máte zájem o bližší informace?

9396

Magazín
Nejnovější články

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.