Prodej stavebního pozemku, 883 m2 - Topolany u Vyškova

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
883 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
stavební (bydlení)
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Topolany 682 01
Česko

Okres
Vyškov
Cena
2200000 Kč
za nemovitost

Je nám potěšením Vám exkluzivně nabídnout ke koupi krásný rovinatý pozemek určený k výstavbě samostatně stojícího rodinného domu v obci Topolany u Vyškova.

Pozemek je o celkové výměře 883 m2. Je obdélníkového tvaru se šířkou přibližně 19 m a délkou přibližně 37 - 39 m. Dle platného územního plánu obce spadá pozemek do kategorie ploch pro bydlení v rodinných domech. Přípustná intenzita zastavění pozemními stavbami je 35 %. Dům může mít jedno nadzemní podlaží (bungalov), případně obytné podkroví a musí být v souladu s okolním venkovským charakterem. Ve fotografiích vyznačená příjezdová cesta k pozemku je součástí pozemku a je a bude ve výlučném vlastnictví majitele pozemku. Napojuje se přímo na obci patřící zpevněnou komunikaci.

Jedná se o krajní pozemek území určeného pro zastavění a další výstavba dle aktuálně platného územního plánu z druhé strany pozemku již není možná, což nabízí budoucímu majiteli téměř úplné soukromí. Je situován v klidné, hezké, nově se budující části obce. V bezprostředním okolí se nachází pouze zahrady, v současné době se lokalita mění na oblast pro trvalé bydlení. Přímo z pozemku je možné se napojit na úzkou asfaltovou stezku vedoucí podél řeky, kterou je možné využít na cyklistiku nebo procházky.

Inženýrské sítě - voda a elektřina budou přivedeny k hranici pozemku nejpozději v první polovině roku 2023. S vybudováním kanalizace se v obci počítá v horizontě několika let. Aktuálně je odpady možné řešit vlastní domovní čističkou odpadních vod nebo jímkou.

Obec Topolany leží přibližně 3 km východně od Vyškova (4 min. jízdy autem), 30 km východně od Brna a přibližně 25 km jižně od Prostějova. Spojení s Vyškovem je zabezpečeno také pravidelnou autobusovou linkou přímo z obce (10 min. jízdy autobusem). Nedaleký Vyškov disponuje veškerou občanskou vybaveností. Jsou zde mateřské a základní školy, potraviny, obchody, restaurace, nemocnice a lékaři, čerpací stanice a mnoho dalšího pro sportovní, kulturní nebo rekreační vyžití.

Videoprohlídka okolí je k dispozici na následujícím odkazu: https://youtu.be/kUmeTIJCmQw
Pro více informací kontaktujte makléře.

Máte zájem o bližší informace?

7167

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.