Prodej stavebního pozemku, 776 m2, obec Litobratřice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
776 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
stavební (bydlení)
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Litobratřice 671 78
Česko

Okres
Znojmo
Cena
0 Kč
za nemovitost

Realitní společnost IP Solution Real nabízí k prodeji stavební pozemek o celkové velikosti 776 m2, v obci Litobratřice u Pohořelic.

Stavební pozemek má tvar přibližně tvar písmene L a je napojen ze západní části na místní obecní komunikaci. Splašková kanalizace je vedena v komunikaci přímo u pozemku, stejně tak jako obecní vodovod. O připojení elektřiny je nutné požádat distributora, spol. EGD, kteří na základě svého posouzení zvolí způsob a trasu připojení. Na investičních nákladech spojených se zřízením elektrického antoníčku se nepodílíte, hradí je distributor.

Přesné možnosti umístění stavby, místní regulativ, včetně ověření možnosti napojení na inženýrské sítě jsou k nahlédnutí v Odborném posudku zastavitelnosti, který je možné si stáhnout na webu ondrejjilek.cz, nebo Vám jej rád na vyžádání zašlu.

Obec Litobratřice je vzdálena 15 minut jízdy autem od Pohořelic a 35 minut do centra Brna. Z místní občanské vybavenosti je Vám k dispozici COOP Jednota, pohostinství, škola i školka, nebo Česká pošta. Mezi aktivní místní spolky lze zařadit Klub vojenské historie, myslivci, rybáři, dobrovolní hasiči, či Sokol. Jelikož jsme již velmi blízko Pálavy, nesmíme opomenout místní vinaře.

Pokud Vás pozemek zaujal, neváhejte mě kontaktovat. Více informací na ondrejjilek cz

Máte zájem o bližší informace?

6547

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.