Prodej stavebního pozemku, 664 m2 - Žatčany

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
664 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
stavební (bydlení)
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Žatčany 664 53
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
4500000 Kč
za nemovitost

Je nám potěšením Vám nabídnout ke koupi krásný pozemek pro výstavbu rodinného domu v obci Žatčany v okrese Brno-venkov.

Nabízený pozemek je o celkové výměře 664 m2. Je rovinatý, obdélníkového tvaru s uliční šíří přibližně 12 m. Je situovaný v klidné, krajní části obce v nově hezky vybudované zástavbě rodinných domů.

Na pozemku jsou už v tuto chvíli k dispozici všechny přípojky sítí a je také zpracovaná studie pro výstavbu rodinného domu, což by novému majiteli mohlo se zahájením výstavby velmi pomoci.

V souladu s okolní zástavbou je na pozemku navržen objekt, tvořící dvojdům se sousedním domem, který se aktuálně začíná stavět. Dům je navržen jako 6+kk se štědrou podlahovou plochou přibližně 180 m2. Disponuje jedním podzemním a dvěma nadzemními podlažími. Nechybí také garáž, terasa nebo také balkon.

Na pozemku jsou k dispozici přípojky pro vodu, elektřinu a kanalizaci. Přímo k pozemku vede nová asfaltová obecní komunikace.

Obec Žatčany je vinařskou obcí a patří do Velkopavlovické vinařské podoblasti. Leží 15 km jihovýchodně od Brna (přibližně 25 min. jízdy autem do centra města). Dostupná je přes dálnici nebo vedlejší komunikaci směrem na Tuřany. V okolí se nachází množství cyklostezek, které ji propojují s ostatními obcemi tohoto malebného regionu. V obci se nachází také základní občanská vybavenost - mateřská a základní škola, potraviny, pohostinství, zastávka autobusu (IDS JMK), několik dětských hřišť a venkovních sportovišť.

Videoprohlídka okolí je k dispozici na následujícím odkaze: https://youtu.be/gMxGI5AxgmA

Pro více informací kontaktujte makléře.
Pozemek je k dispozici ihned.
Těším se na Vás na prohlídkách.

Máte zájem o bližší informace?

7016

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.