Prodej skladově výrobního areálu na sever od Brna

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Komerční objekty
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
3050 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
výrobní prostory
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Štěpánovská 1286
Předklášteří 666 02
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
0 Kč
za nemovitost

Samostatný skladově výrobní areál cca 20 km severně od Brna, dobrá dostupnost a viditelnost z hlavní komunikace. Kromě stávající manipulační plochy je zde bonusem další a volný zastavitelný pozemek o výměře cca 13.000 m2.

Celková užitná plocha budov cca 3.050 m2, pozemek celkem 28.345 m2
objekt 1 - zděná hala, užitná plocha 1.081,9 m2 (adm. a zázemí 86,7 m2; hala 995,2 m2), výška 3,6 m
objekt 2 - zděná hala, užitná plocha 1.103,2 m2, výška 3,6 m
objekt 3 - plechová hala, užitná plocha 863,6 m2, výška 5,55 m

Haly jsou kromě administrativy a zázemí nevytápěné.

inženýrské sítě: elektřina- vlastní trafostanice, plyn, voda - studna na užitkovou vodu, pitná možnost napojení na vodovodní řád na hranici areálu, kanalizace - jímka
územní plán: plocha pro výrobu a skladování

Máte zájem o bližší informace?

7571

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.