Prodej samostatného komerčního areálu v Brně

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Komerční objekty
Typ konstrukce
skeletová
Obytná plocha
5008 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
skladové prostory
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
E – nehospodárná
Adresa

Brno 612 00
Česko

Městská část
Brno-Královo Pole
Okres
Brno-město
Cena
0 Kč
za nemovitost

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme ke koupi samostatný výrobní a skladový areál v severní části Brna s výbornou dostupností do centra města i na velký brněnský okruh a následně na dálniční tahy.
Areál je tvořen dvěma výrobními halami, dílnou se skladem, sociálních zázemím a dvoupodlažní administrativní budovou. Jednotlivé objekty areálu jsou velmi dobře udržovány a je zde dostatek parkovacích a manipulačních ploch. Venkovní plochy a část administrativního objektu umožňují rozvoj areálu – jak formou dostavby další výrobní/skladové haly ve volné ploše areálu, tak administrativních prostor v dalších podlažích stávající budovy. Stávající objekty jsou dlouhodobě pronajaty se zajímavým ročním výnosem, který lze možnou dostavbou areálu navýšit o více než 50%. Areál nabízí příležitost jak výnosové investice, tak i využití pro vlastní výrobní činnost firmy v kombinaci s pronájmem zbývajících prostor nájemcům. Místo je ideální pro zájemce, inklinující k severním lokalitám Brna.

Celková výměra pozemku : 5.008 m2
Užitná plocha : 2.374 m2 (dvoupodlažní adm. budova se zázemím cca 542 m2, výrobní a skladové plochy cca 1.832 m2).
Vybavenost : napojení na pult bezp. služby, alarm, výrobní haly vytápěné plynovými zářiči, administrativa a sociální zázemí vytápěné plynovým kotlem, klimatizace, sociální zázemí pro kanceláře i výrobní prostory, parkování a manipulace s materiálem a zbožím – uvnitř areálu.
Inženýrské sítě : plyn, elektřina voda, kanalizace – fixace cen elektřiny a plynu hluboko pod regulovanými cenami. Internet ve vysoké kvalitě a rychlosti, v krátké budoucnosti napojení na optiku.
Bližší informace a prohlídku u zástupce realitní společnosti.

Máte zájem o bližší informace?

8051

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.