Prodej samostatně stojícího dvoupodlažního rodinného domu s menší zahradou okolo domu, vjezdem a garáží v suterénu objektu v Útěchově, ulice Bažinka

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
250 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
před rekonstrukcí
Vybavení
nezařízeno
Vytápění
Ústřední - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Bažinka
Brno 64400
Česko

Městská část
Brno-Útěchov
Okres
Brno-město
Cena
8900000 Kč
za nemovitost

Prodej rodinného domu o velikosti 5+1 s příslušenstvím, oplocenou zahradou, vjezdem na pozemek a garáží v suterénu objektu. Samostatně stojící dům se nachází v klidné slepé ulici na okraji obce v ulici Bažinka s výhledem do okolí. Zděný dům se sedlovou střechou má dvě obytná podlaží (zvýšené přízemí a podkroví), objekt je rovněž z 1/3 podsklepen, v suterénu se nachází také samostatná garáž. Dům byl postaven před více jak 50-ti lety, před cca 35-ti lety byl dům upraven do současného stavu. V posledních deseti letech v nemovitosti neproběhla žádná zásadní údržba vyjma zateplení obvodového pláště budovy, výměny oken a vstupních dveří. Dispozice domu: Ve zvýšeném přízemí domu, které je přístupné po venkovním schodišti a vstupní terase se nachází vstupní chodba, obývací pokoj orientovaný do zahrady, samostatný pokoj, kuchyně, dvě koupelny a technická místnost s kotlem na tuhá paliva a zásobníkem vody. Vnitřním betonovým schodištěm je přístupné podkroví domu, kde jsou umístěny tři samostatné ložnice, koupelna a samostatné WC. V suterénu objektu, který je přístupný z vnitřní chodby domu je několik menších sklepních místností. Garáž v suterénu objektu je přístupná z předzahrádky a vjezdu. Konstrukce a vybavení: Nosné i nenosné stěny zděné, stropy betonové, krov dřevěný trámový, krytina keramická, vstupní dveře a okna plastová stáří cca 10 let, ústřední topení instalované před více jak 30-ti lety. Do nemovitosti je zavedena přípojka el. energie. Dům není napojen na obecní kanalizaci, pro odpadní vody je na pozemku umístěn septik. Na pozemku se nachází vlastní studna, která je zdrojem vody pro dům. V ulici před domem je však obecní kanalizace i ostatní sítě, nemovitost je tedy v budoucnu možné napojit na další sítě. Dispozice: Pozemek okolo nemovitosti je v přední části mírně svažitý, v zahradě rovinatý, tvarem je čtvercový, plocha pozemku celkem: 427 m2, uliční šíře pozemku je 18,5 m, hloubka pozemku 22 – 23 m. Zastavěná plocha domu je 121 m2. Půdorysné rozměry stavby jsou 11,5 m x 10,5 m. Vnitřní obytná plocha zvýšeného přízemí a podkroví celkem cca 200 m2, plocha sklepů v suterénu cca 25 m2, plocha garáže v suterénu cca 16 m2. Pozemek okolo nemovitosti je oplocen, plot má kamennou podezdívku, směrem do ulice je vybudovaná opěrná zeď se vstupní brankou a vjezdovou bránou směrem ke garáži. Parkování je možné z části na ulici a z části ve vjezdu před garáží. Nemovitost není v dobrém stavebně technickém stavu, pro další užívání k trvalému bydlení je nutná rekonstrukce. Na nemovitosti neváznou žádná zástavní práva, nemovitost je možné použít jako zástavu pro hypoteční úvěr.

Máte zájem o bližší informace?

4523

Magazín
Nejnovější články

Již příští rok by se mělo v katastrálním území brněnských Židenic začít stavět. Novým obyvatelům by tu nejpozději od roku 2029 mělo být k dispozici až 300 bytových jednotek. Na projektu bude spolupracovat město se soukromým investorem.

Přejete si doma udržet i během nejchladnějších měsíců roku příznivé klima, vyhnout se plísním a zároveň ušetřit na vytápění? Máte-li plastová okna, řešení je snadné. Nastavte je do zimního režimu. Poradíme vám, jak na to.

Svou novou trvalou adresu by mohli v budoucnu najít mnozí Brňané na severovýchodním okraj jihomoravské metropole v Líšni. Na pozemcích při ulici Holzově totiž město plánuje novou výstavbu. Nejprve je však potřebné zpracovat územní studii, která podrobněji přiblíží rozvoj této lokality.

Zvyšování cen nemovitostí se nevyhnulo ani druhé polovině minulého roku. Například v loňském třetím čtvrtletí zdražily domy a byty meziročně o výrazných 22 %. Vyplývá to z Indexu cen nemovitostí vydávaném Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jaké jsou důvody rychlého růstu?

Nakupovat sem chodí obyvatelé z okolí, ale i ti, kdo do Brna přijíždějí ze směru od hlavního města našeho rakouského souseda. Nyní se obchodní centrum mezi ulicemi Vídeňská, Strážní a Vsetínská rozroste. V rámci přístavby plánuje soukromý investor například také stavbu bytového domu či polyfunkční budovy s 11 patry.

Do popředí zájmu Čechů se v posledních dvou letech dostaly rodinné domy. V kurzu jsou dvoj- a trojdomy, které představují finančně přijatelnější alternativu. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?