Prodej, rodinný dům se zahradou, 425 m2 -

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
125 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
C – vyhovující
Adresa

Pod Nemocnicí
Vyškov 682 01
Česko

Okres
Vyškov
Cena
9500000 Kč
za nemovitost

Nabízíme k prodeji rodinný dům s terasou, garáží a zahradou v atraktivní části města Vyškov, městské části Nosálovice. Město Vyškov disponuje kompletní občanskou infrastrukturou (úřady, lékaři, školy, veřejná doprava, nákupy, kultura, volnočasové aktivity...) s výbornou dostupností po dálničním tělese D1.
Nemovitost je situována v klidné boční ulici s vilkovou zástavbou výhradně rezidenčního typu, působící velmi solidním dojmem.
Stavba koncipována jako zcela samostatná polovina dvojdomu s dispozičním řešením obytné části 4+kk+pracovna (+ podkroví přebudované z půdního prostoru) o zastavěné ploše cca 125 m2 a zahradou cca 300 m2.
Dispozice:
1. podzemní podlaží - garáž 29 m2 + venkovní nájezd cca 14 m2, chodba 7 m2, sklepní místnost 9 m2, sauna 7 m2, sklep v podschodišťovém prostoru 9 m2, technologická místnost 10 m2.
1. nadzemní podlaží - vstupní hala 4 m2, schodišťový prostor 10 m2, obývací pokoj s kuchyňským koutem 64 m4 s prostupem na zastřešenou terasu 20 m2, sklad 2 m2, koupelna se sprchovým koutem 4 m2, samostatné wc 3 m2.
2. nadzemní podlaží - ložnice se šatnou 24 m2, 2x dětský pokoj 15 m2 každý, pracovna 5 m2, koupelna s vanou 6 m2, samostatné wc 2 m2, chodba 6 m2, schodišťový prostor 10 m2 (všechny uvedené výměry byly zaokrouhleny).
Nad druhým podlažím dále půdní prostor přebudovaný na obytný (využití kupř. "žehlírna", spaní pro hosty, dětská herna...)
Stavba vznikla v rozmezí let 1993 - 95, je napojena na veškeré inženýrské sítě, hlavní svislé konstrukce vč. dělících příček z keramických cihel a plynosilikátových bloků, okna plastová, vazba dřevěná valbová, střešní krytina betonová taška bramac.
V roce 2010 byl modernizován fasádní plášť s ohledem na energetické úspory - provedeno formou zateplovacího systému (černý polystyren o síle 125 mm, energetická klasifikace - "ÚSPORNÝ") s finální probarvenou, taženou omítkou.
Zahrada koncipována jako rekreačně-odpočinková s minimem pěstebních ploch vyžadujících pravidelnou péči/údržbu.
Pěkný, plně funkční a dostatečně prostorný rodinný dům nevyžadující žádné přímé investice.

Máte zájem o bližší informace?

6938

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.