Prodej, Rodinný dům 5+kk - Šitbořice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
280 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
C – vyhovující
Adresa

Tocháčkova 641
Šitbořice 691 76
Česko

Okres
Břeclav
Cena
9900000 Kč
za nemovitost

Je nám potěšením Vám nabídnout ke koupi prostorný a dispozičně skvěle řešený rodinný dům v obci Šitbořice, které leží 25 km jihovýchodně od Brna. Zděný patrový rodinný dům z roku 2014 je součástí venkovské zástavby rodinných domů situovaných v klidné části obce, nedaleko rybníka.

Celková výměra pozemku je 561 m2, z toho zastavěná plocha je 144 m2.

Dům je dispozičně řešen jako 5+kk s garáží, technickou místností a 3 kouplenami. Celková užitná plocha včetně garáže ja cca 280 m2.

V přízemí domu se nachází zádveří s vestavěnou skříní, technická místnost s prostorem na pračku a sušičku a také veškeré úklidové náčiní, obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelní částí (37 m2), ložnice (12 m2, ideální jako pracovna nebo hostinský pokoj), koupelna se sprchovým koutem a WC.

V přízemí domu nechybí také vstup do garáže, která nabízí velkorysý prostor 43 m2 a je průchozí jak z domu, tak ze zahrady. Další parkovací stání jsou před garáží a před domem.

V patře domu se nachází 2 dětské pokoje (oba 21 m2), 1 ložnice (30 m2) s šatnou (6 m2) a s vlastní prostornou koupelnou se sprchovým koutem. Dále je zde další společná koupelna se sprchovým koutem a vanou (10 m2), samostatné WC s bidetem a prostorná chodba, která nyní slouží také jako pracovna.

Rodinný dům je připraven tak, že je možno jej upravit také na dvougenereční bydlení dovybudováním venkovního schodiště.

U domu se nachází dřevěná terasa a vydlážděný prostor na bazén. V horní části zahrady je vybudovaná cihlová udírna s grilem a je zde možno vybudovat altán. Zahrada za domem zatím čeká na ruku zahradníka a zútulnění dle Vašeho vkusu. Zároveň s doděláním zahrady je zapotřebí dokončit zadní část plotu. Výhodou je vlastní studna na pozemku.

Dům je napojen na veškeré inženýrské sítě - kanalizace, elektřina, plyn. Vytápění a ohřev vody je zajištěn plynovým kotlem, umístěným v garáží.

Uvolnění domu k nastěhování bude 07/2023.

Občanská vybavenost obce: škola, mateřská školka, lékař, knihovna, pošta, sportovní centrum. Dům se nachází ve výborné dojezdové vzdálenosti 25 km po dálnici D2 do Brna.

Těšíme se na Vás na prohlídkách.

Máte zájem o bližší informace?
Mgr. Pavlína Hrubá Teichmannová
Mgr. Pavlína Hrubá Teichmannová

8058

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.