Prodej rodinného domu s pozemkem Brno - Žebětín, Pod Borovníkem

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
85 m²
Zastavěná plocha
194 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
před rekonstrukcí
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Brno 641 00
Česko

Městská část
Brno-Žebětín
Okres
Brno-město
Cena
9950000 Kč
za nemovitost

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji rodinný dům s pěkným pozemkem v jedné z nejvyhledávanějších příměstských lokalit - v Žebětíně. Prostorný rodinný dům s dispozicí 3+1 a hospodářskou stavbou je určen ke kompletní rekonstrukci nebo lze pozemek využít jako exkluzivní stavební místo. Nemovitost je napojena na veškeré inženýrské sítě vyjma kanalizace.
Hlavní devizou nabízené nemovitosti jsou klidná lokalita na okraji zástavby, veškerá občanská vybavenost v docházkové vzdálenosti, okolní lesnaté prostředí a výborná dostupnost do centra Brna.

Pozemek celkem: 758 m2 Zastavěná plocha: 194 m2
Zahrada: 564 m2 Užitná plocha: 85 m2

Dispozice:
1.PP: sklep (8,0 m2)
1.NP: vstupní chodba (12,0 m2), pokoj (21,0 m2), pokoj (15,5 m2), pokoj (8,0 m2), kuchyně (11,0 m2), koupelna (6,3 m2), komora (1,5 m2), WC

Vybavenost: el. 230/400 V, plyn, veřejný vodovod, vlastní studna, jímka + nově optický kabel na hranici pozemku

Máte zájem o bližší informace?

7962

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.