Prodej rodinného domu 95 m2 - Prace, okr. Brno - venkov

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
95 m²
Zastavěná plocha
67 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Energetický štítek
D – nevyhovující
Adresa

K Mohyle míru
Prace 664 58
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
7690000 Kč
za nemovitost

Chcete - li bydlet v domě s dobrou dostupností do Brna, pak Vám nabízíme Vám pěkný rodinný dům 4+1 v Pracích.
Dům má zastavěnou plochu a nádvoří 132 m2 a před domem je parkovací stání.
K domu se vchází prostorným dvorem, na kterém je postavena zastřešená pergola na odpočinek s posezením u venkovního grilu. Dále je zde chatka na nářadí a na dřevo. Na dvoře lze parkovat i auto.
Dům je částečně podsklepený.
Stavba domu v 1.N.P. je z plných cihel 500 mm, obvodová zeď domu je z horní strany kopce dvojitá s izolací.
2.N.P. je postaveno z šedých tvárnic Ytong 375 mm. Dům je celý zateplený 40 mm izolací z minerální vlny. Okna jsou plastová s dvojskly. Střešní okna značky Velux s dvojskly. Střecha je zateplená 200 mm vatou Orsil a doplněná bublinkovou folii Jutafol.
Podlahy v domě jsou dřevěné s izolační vrstvou.
Do domu se vchází předsíňkou, ze které je vstup do obývacího pokoje 16,9 m2.
V obývacím pokoji jsou krbová kamna na vytápění domu i k příjemnému posezení u plápolajícího ohně. Z chodby je vstup na samostatné WC a do koupelny 6 m2 vybavená sprchovým koutem, umyvadlem s toal. skříňkou. Z chodby je vstup i do prostorné kuchyně 16,2 m2 s jídelním koutem. Kuchyň je vybavena pěknou kuchyňskou linkou s elektrospotřebiči, myčkou nádobí, elektrickou troubou a el. indukční varnou deskou s digestoří.
Po točitém schodišti se vchází do 2. N.P., zde jsou tři pokoje (9,15 m2, 10,5 m2, 18,09 m2), koupelna s WC a přístup na půdu, kde je úložný prostor na sezónní věci.
Vytápění domu je v 1.N.P. podlahové a jsou zde krbová kamna.
2.N.P. je vytápěno el. přímotopy. Ohřev teplé vody je zajištěn el. bojlerem. Zadní stranu domu obklopují vzrostlé stromy a vede zde cesta ke kostelu.
V obci Prace se nachází pěkná moderní MŠ, ZŠ 1. – 5. třída s bazénem, dále jsou v obci obchody s potravinami, pošta, restaurace.
V Pracích je vybudované nové dětské hřiště s prolézačkami.
Milovníci cyklistiky, zde najdou i cyklostezky.
Prace jsou 5 km od Šlapanice, kde je veškerá občanská vybavenost včetně spádové školy, obchodního centra, lékařů, aj.
Z obce je dobrá dostupnost autobusem i autem do Brna cca 15 minut.
Doporučujeme prohlídku této pěkné nemovitosti.

Máte zájem o bližší informace?

10796

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.