Prodej rodinného domu 83 m2 - Brno - Žabovřesky

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
83 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
před rekonstrukcí
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Sovova
Brno 616 00
Česko

Městská část
Brno-Žabovřesky
Okres
Brno-město
Cena
13990000 Kč
za nemovitost

Je nám potěšením Vám nabídnout ke koupi rodinný domek v jedné z nejlukrativnějších lokalit Brna - v Žabovřeskách.
Zděný rodinný dům projektovaný v roce 1937 je součástí zástavby dvojdomků situovaných v klidné, slepé ulici Sovova.

Celý pozemek má výměru 285 m2 a je oplocený. Za vstupní brankou z ulice se nachází předzahrádka, kterou je možné v budoucnu upravit a využít například jako parkovací místa. Do zadní části zahrady a také do domu je přístup přes chodník vedoucí podél pravé části pozemku.

Podlahová plocha pouze obytné části domu - dvou nadzemních podlaží - činí přibližně 83 m2. Celý dům je také podsklepen. Z druhého nadzemního podlaží je schody zabezpečen přístup do půdního prostoru. Celkové dispoziční řešení domu je k dispozici k náhledu v obrázcích.

Dům je napojen na obecní vodovod, obecní kanalizaci a elektřinu. Přípojka plynu je na hranici pozemku. Dům bylo možné vytápět dvěma způsoby - plynovým kotlem nebo také kotlem na tuhá paliva.

Díky množství zeleně a parků na okolí, dostupné občanské vybavenosti a dobré dostupnosti do centra města patří Žabovřesky právem k jedné z nejvyhledávanějších lokalit pro bydlení. Zastávka trolejbusu se nachází přibližně 250 m od domu. V dochozí vzdálenosti jsou také k dispozici potraviny, restaurace, mateřská a základní škola, lékař a mnoho dalšího.

Zástavba obdobných rodinných domů na ulici Sovova prochází v průběhu času rozsáhlou rekonstrukcí nebo i dostavbou. Byly zde vybudovány například garáže ve sklepních prostorách s vjezdem z ulice, případně dostavěné podkroví pro další obytné místnosti. Díky svému dispozičnímu řešení nabízí dům novému majiteli mnoho možností přizpůsobit si ho rekonstrukcí vlastní představě pro bydlení, či podnikání.

Dům je k dispozici ihned.
Srdečně Vás zveme na osobní prohlídky.

Máte zájem o bližší informace?

6853

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.