Prodej rodinného domu 5+kk, 155 m2, pozemek 635 m2 - Ořechov, Brno - venkov

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
155 m²
Zastavěná plocha
95 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
novostavba
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Bakešova
Ořechov 664 44
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
13700000 Kč
za nemovitost

!!! Prodej rodinného domu / Možnost výměny za byt v Brně (2+1, 2+kk, 3+1, 3+kk, 4+1, 4+kk) s doplatkem 6 - 8 MIL. KČ !!!

Nabízíme Vám k prodeji samostatně stojící rodinný dům v obci Ořechov, která se nachází jihozápadně od Brna cca 10 min jízdy autem. Jedná se o novostavbu domu z roku 2013, kdy si majitelé nechali dům postavit na klíč dle jejich požadavků.

Velikost pozemku 635 m2, zastavěná plocha domu 95 m2, užitná plocha 155 m2.
Dům je dispozičně řešen jako 5+kk, s velkorysým obytným prostorem s kuchyní a jídelnou, na kterou plynule navazuje terasa s přístřeškem, se třemi ložnicemi, dvěma koupelnami, pracovnou, úložným prostorem pod schodištěm, šatnou, skladem a prostorem na parkování tří vozidel a prostornou zahradou.

Dům je navržen v moderním a elegantním designu s důrazem na funkčnost, dostatek úložného prostoru, nízké provozní náklady.

Standardem domu jsou plastová vícekomorová okna s trojskly, interiérové dveře na míru, stylové krbové vytápění a francouzská okna v obývací části. Obvodové zdivo je z cihlových tvárnic se zateplením obvodových stěn, díky nimž spadá do kategorie B - velmi úsporné budovy. Vytápění je v celém objektu řešeno pomocí plynového kotle Baxi. Dalším zdrojem tepla jsou krbová kamna. Pod střechou domu se nachází prostor pro vybudování dalšího úložného prostoru.

Veškeré IS sítě jsou obecní. Provozní náklady domu (voda, plyn a elektřina vycházejí cca 3.500,-Kč/měsíčně)

Jestli Vás zajímá více o domu či navrhovaná výměně s doplatkem, neváhejte a určitě se ozvěte makléřce.

Máte zájem o bližší informace?

7279

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.