Prodej rodinného domu 3+1, 121 m2 - Brno - Černovice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
121 m²
Zastavěná plocha
130 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Šestákova
Brno 618 00
Česko

Okres
Brno-město
Cena
7750000 Kč
za nemovitost

Nabízíme na prodej pěkný rodinný dům 3+1 v Černovicích. Dům byl postavený v roce 1935 a přistavěný byl o horní patro a část do dvora v roce 1977. Zastavěná plocha domu je 130 m2 a zahrada má 56 m2. Dům se nachází v klidné a tiché ulici s pěkným výhledem na Brno, ze 2.NP je vidět Špilberk.
Majitelka využívá, má v pronájmu zahradu od magistrátu města Brna, která má 121 m2/ pronájem za 290 Kč/rok/.
Dům je celý podsklepený a je zde garáž 17,53 m2. Před garáží je možnost parkování druhého auta.
Dům je cihlový, nezateplený, fasáda je původní. Okna jsou plastová s dvojskly a plastové vchodové dveře. Elektrika je částečně v mědi a v hliníku.
V domě je starší ústřední topení s litinovými radiátory a vytápění je plynovým kotlem. Ohřev teplé vody zajišťuje průtokový ohřívač.
V 1.PP se nachází garáž, technická místnost, kde je umístěný plynový kotel a sklep na potraviny.
V 1.NP je vstup do předsíně, z které se vchází do prostorného obývacího pokoje s krbem. Dále je zde kuchyň, koupelna a WC.
Ve 2.NP jsou dva pokoje, chodba se vstupem na půdu a na prostornou terasu 19 m2.
Na zahradu je přístup ze sklepa, z 1.NP i ze 2.NP.
Na zahradě stojí zastřešený přístřešek na posezení a je zde zděná stavba na nářadí, která má 12 m2. Odpočinkovou část zahrady vhodně doplňuje jezírko.
K zadní části pozemku je přistup po cestičce po městském pozemku a na zahradu je branka.
Energetická náročnost budovy - třída G.
V Černovicích je kompletní občanská vybavenost, škola, školky i nákupní centra v blízkém okolí, např. ve Slatině. Do centra Brna je dobrá dostupnost MHD.
Doporučujeme prohlídku této zajímavé nemovitosti v pěkné a klidné lokalitě v Brně.

Máte zájem o bližší informace?

8443

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.