Prodej rodinného domu 270 m2 - Moravany, okr Brno venkov

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
154 m²
Zastavěná plocha
193 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Energetický štítek
C – vyhovující
Adresa

Luční
Moravany 664 48
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
18500000 Kč
za nemovitost

Nabízíme na prodej pěkný rodinný dům, vilku 6+2 s garáží, parkovacím stáním a zastřešeným bazénem v Moravanech.
Zastavěná plocha domu a nádvoří je 193 m2, zahrada má 545 m2. Dům byl postaven v roce 2003 a zkolaudován v roce 2004. Je cihlový, dvoupodlažní, má zateplenou střechu s parozábranou.
Podlahová plocha 1. N.P. je 154,09 m2, z toho garáž 27,09 m2. Do domu se vchází halou 8,79 m2 se samostatným WC a vchodem do garáže. Na halu navazuje prostorný obývací pokoj 55,29 m2 s krbem a jídelním koutem. Z jídelny je vstup do zimní zahrady. Chodbou se vchází do místnosti 19,19 m2 s vlastním sociálním zázemím (koupelna se sprchou a WC) a šatny. Obývací pokoj je oddělený od kuchyně pojezdovou stěnou. Kuchyně 16,30 m2 je vybavena moderní kuchyňskou linkou a elektrospotřebiči. V této části se nachází prostorná místnost na uložení potravin 4,62 m2 a technická místnost 9,86 m2 s plynovým kotlem a přípojkou na pračku a sušičku. Z kuchyně je vstup na krytou terasu 15 m2.
Ze vstupní haly se vchází do 2. N.P. o podlahové ploše 143,07 m2, kde je pěkný byt 4+kk se dvěma koupelnami. Vlevo od schodiště se nachází pokoj 31,97 m2 s terasou 8 m2 a koupelna s vanou a WC. Obývací část je spojená s kuchyní (31,75 m2) vybavenou moderní kuchyňskou linkou a elektrospotřebiči. Z kuchyně je pěkný výhled. Z obývacího pokoje se vchází do místnosti 23,60 m2 se vstupem na balkon orientovaný do zahrady. Chodbou se vstoupí do dalšího pokoje 26,52 m2 s vchodem na stejný balkon, dále do prostorné koupelny 15,89 m2 (rohová masážní vana, sprchový kout, 2 umyvadla, WC, bidet a možnost připojení pračky i sušičky) a šatny.
V domě je výtah z 1. N.P. do 2. N.P. , dům je bezbariérový.
Vytápění domu – 1. N.P. podlahové topení, krb. 2. N.P. podlahové topení - obývací pokoj s kuchyňským koutem a koupelny, radiátory - pokoje.
Rozvody elektřiny jsou v mědi.
Garážová vrata i vjezdová brána mají dálkové ovládání.
Dům má zabudovány zásuvky pro připojení centrálního vysavače.
V této části obce nebyla dosud zavedena kanalizace. K domu patří jímka na vyvážení. Dům má prostornou garáž 27,09 m2. Před domem je nájezd, kde je možnost parkování dalších dvou aut. V zadní části domu je zahradní domek na uložení technických věcí k udržování zahrady a krytý dřevník. Ze zimní zahrady je pohodlný přístup k velkému zastřešenému bazénu se slanou vodou – šířka 3,5 m, délka 6.5 m, hloubka 1,3 m.
Moravany jsou v krásné klidné lokalitě, v blízkém okolí je Bobravská vrchovina s říčkou Bobrava. Obec se nachází pouhé 3 km od Brna s občanskou vybaveností - základní a mateřská škola, dětská hřiště, restaurace a obchody. V blízkosti zastávka IHD (bus) i MHD (tramvaj) a OC Futurum. Z celého domu je krásný výhled na okolí.
Doporučujeme prohlídku této jedinečné nemovitosti.

Máte zájem o bližší informace?

7104

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.