Prodej rodinného domu 2+1 u Křetínské přehrady, obec Vranová, okr. Blansko

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
smíšená
Obytná plocha
139 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Vranová 679 62
Česko

Okres
Blansko
Cena
3181500 Kč
za nemovitost

Exkluzivně nabízíme k prodeji rodinný dům (chalupu) 2+1 v obci Vranová, okres Blansko, v atraktivní lokalitě u Křetínské přehrady. Hledáte-li objekt k bydlení či rekreaci na klidném místě v bezprostřední blízkosti vodní nádrže, je toto nabídka právě pro Vás. Jít si po práci zaplavat, projet se na plachetnici nebo jen vyrazit na ryby? To vše je zde naprosto reálné. Splňte si své sny!

Celková plocha pozemku činí 220 m2, z toho 139 m2 je zastavěná plocha včetně nádvoří. Nemovitost z 30-tých let minulého století se nachází v okrajové části obce, na konci ulice. Je samostatně stojící (uliční šíře cca 16 m). Vzdálenost k břehu přehrady je vzdušnou čarou cca 500 metrů.

Dispozice:
- obývací pokoj (4,5x4,3m)
- ložnice (2,9x4,3m)
- kuchyň s jídelnou (4,3x2,9m)
- koupelna, WC (2,9x2m)
- vstupní chodba (2,5x2,5m)
- dílna (2,9x3m)
- sklep
- půda
- stodola (garáž)
- dvorek, zahrádka

Nemovitost je ze smíšeného zdiva (kámen a pálená cihla), se sedlovou střechou z pálených tašek. Okna jsou dřevěná, kastlová, orientovaná na jih. Podlahy v obytných místnostech jsou dřevěné, v kuchyni dlažba. Vytápění je ústřední, radiátory a plynovým kotlem s možností lokálního topení kamny na tuhá paliva.. Stodolu s velkými vraty do ulice lze využít jako garáž či dílnu . Za domem se nachází menší dvorek a zahrádka s maximálním soukromím.

Elektřina 220/380 V, obecní vodovod, dvoukomorový septik s přepadem, plynová přípojka. Stáří nemovitosti je cca 80 let. Dům je vhodný k bydlení i rekreaci.
V letech 2020-2021 provedena částečná rekonstrukce (nové podlahy, kuchyňská linka a rozvody elektřiny v polovině objektu).
Dům je vhodný k další rekonstrukci, ale ihned obyvatelný.

Obec Vranová se rozprostírá na břehu Křetínské přehrady, která je vyhledávanou rekreační oblastí pro milovníky nejen vodních sportů. Plná občanská vybavenost je v nedalekých Letovicích (4 km). Letovice jsou město v Jihomoravském kraji, 21 km severně od Blanska a 45 km od Brna, na soutoku Svitavy a Křetínky, s výborným dopravním spojením (hlavní vlakový koridor Brno - Česká Třebová a rychlostní komunikace R43 Brno - Svitavy). Žije zde 6 744 obyvatel. V okolí stojí za zmínku Jeskyně Blanických rytířů v obci Rudka, zámek Kunštát, zámek Letovice, hrad Svojanov.

Máte zájem o bližší informace?

7054

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.