Prodej rodinného domu 2+1 Olešnice, okres Blansko, Z.P.: 273m2, C.P.: 729 m2

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
120 m²
Zastavěná plocha
273 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
před rekonstrukcí
Vybavení
nezařízeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Klimentka
Olešnice 679 74
Česko

Okres
Blansko
Cena
1900000 Kč
za nemovitost

Ve výhradním zastoupení nabízíme k prodeji polořadový dům se zahradou na klidné ulici městečka Olešnice obklopeného krásnou krajinou českomoravské vrchoviny.

Dům je obdelníkového půdorysu 12x10 metrů, s orientací oken jihovýchod, jednopodlažní s jedním pokojem v podkroví a prostornou půdou vhodnou k případné vestavbě. Obytná část je celá podsklepená, další klenutý sklípek je mimo objekt s přístupem z ulice. Velká stodola lze využít jako garáž, dílna či další obytné prostory.
Střecha je sedlová s krytinou z betonových tašek, okna dřevěná, kastlová. Zdivo cihlové.
Zahrada s minimálním sklonem je oplocena a zatravněna. Vytápění je lokální na tuhá paliva, v obývacím pokoji je stylový krb.
Obecní vodovod a kanalizace. Elektřina 220V a 380V. Možnost vybudování plynové přípojky.

Dispozice:
kuchyň (11m2)
pokoj (21m2)
ložnice (11m2)
stodola (33m2)
koupelna (5,6m2)
WC (1,8m2)
sklípek (5m2)
veranda (17m2)
půda (100m2)
sklad, chodba, sklepy, zahrada, předzahrádka

Dům je určen ke kompletní rekonstrukci s možností využití jak k bydlení, tak k rekreaci či komerční činnosti.

Olešnice je trojúhelníkové městečko na Boskovicku ležící na Hornosvratecké vrchovině, která je součástí Českomoravské vrchoviny. Je přirozeným centrem severozápadního okraje okresu Blansko (kraj Jihomoravský). Okolí města sousedí s moravským okresem Žďár nad Sázavou (kraj Vysočina) a českým okresem Svitavy (Pardubický kraj). Město se nachází na moravské straně zemské hranice. Městečko se rozkládá na území 1. 251 hektarů v nadmořské výšce 541 metrů.
V městečku žije 1.730 obyvatel v 470 trvale obydlených domech s 580 byty.
Ke sportu se v Olešnici nabízí hned několik možností, pro letní měsíce fotbalové hřiště, tenisový kurt, volejbalová hřiště, koupaliště a pro zimní měsíce hala katolického domu, nová tělocvična u základní školy, kluziště s přírodním ledem a především nový, v roce 2006 postavený Ski-areál na kopci Kopaniny (délka 500m, převýšení 100m).

Občanská vybavenost:
lékařské středisko, lékárna, obchody, základní a mateřská škola, knihovna,

Významné stavby: kostel sv. Vavřince na náměstí, Olešnický pivovar, evangelický kostel, kostel sv. Mikuláše a katolický hřbitov, kulturní dům (Sokolovna), výroba modrotisku, dřevenice na Horním Vejpusku, Hlouškův mlýn, Staré divadlo (nejstarší kamenné divadlo na Moravě), lesopark Skalky,stará ledárna s Muzeem strašidel.
Zajímavá místa v okolí: hrad Aueršperk, tvrz Crhov, zámeček Lamberk, hrad Louka, zámek Křetín, Letovická údolní nádrž, Kunštát, Pyšolec, Rozseč, hrad Svojanov, Vírská přehrada, Zubštejn, hrad Pernštejn.

Máte zájem o bližší informace?

9825

Magazín
Nejnovější články

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.