Prodej rodinného domu 209 m2 - Židenice, Brno

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
209 m²
Zastavěná plocha
147 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Svatoplukova
Brno 615 00
Česko

Městská část
Brno-Židenice
Okres
Brno-město
Cena
10245000 Kč
za nemovitost

V zastoupení majitele si Vám dovoluji nabídnout velmi zajímavý rodinný dům, který má velký investiční potenciál díky skvělému umístění nedaleko přestupního uzlu Stará Osada v Brně - Židenicích. Zastavěná plocha a nádvoří má 147 m2. Zahrada má 50 m2.

V domě jsou tři samostatné bytové jednotky vhodné k pronájmu. Přízemní jednotka je dlouhodobě pronajata.

Rodinný dům je novostavba z roku 1998. V roce 2016 bylo zbudováno podkroví, dále vyměněna všechna okna za trojskla, nově byl instalován úsporný kondenzační kotel a zrekonstruována terasa. V roce 2021 byly vyměněny vstupní dveře za hliníkové, celý dům byl zateplen včetně soklu domu a byla zhotovena nová fasáda.
V celém domě jsou rozvody topení a elektřiny v mědi.

Dům je v perfektním stavu. Současné náklady: plyn 3.600 Kč, elektřina 1.600 Kč, voda 1.200 Kč (v současné době zde bydlí dvě rodiny, celkem 7 osob).

Dům má 4 podlaží:
1.PP - sklep - 2 místnosti 15 m2 , 4 m2 , nachází se zde kotel a zásobník na teplou vodu.

1.NP - zádveří, vstupní chodba, schodiště do patra, průchozí místnost 17 m2 na dvůr a zahradu. Dále je zde samostatný byt 1+1 45 m2 s terasou. Pokoj 24 m2 , koupelna s vanou a WC 4 m2 , předsíň 2 m2 , kuchyň 15 m2 se vstupem na terasu 10 m2 . Celý tento byt je vybaven, momentálně je pronajatý za 9.000 Kč + inkaso.

2.NP - byt 2+1 46 m2, pokoj do ulice 16 m2 , pracovna 11 m2 je s výhledem do ulice, předsíň, koupelna s vanou a WC, kuchyň 12 m2 , která se aktuálně využívá jako šatna.

3.NP - podkrovní byt 2 + KK, 42 m2 s dalším obytným půdním prostorem cca 20 m2 , obývací pokoj s kuchyňským koutem 25 m2 , předsíň, koupelna s vanou a WC 3 m2 , ložnice 14 m2 s vestavěnou skříní. Z obytného pokoje je vstup do půdního prostoru po mlynářském schodišti.

Předání nemovitosti bude po domluvě po Novém roce.

Parkování je bezproblémové, před domem je zřízeno vlastní placené parkovací stání.
V okolí domu je dobrá občanská vybavenost, v blízkosti je přestupní smyčka Stará Osada, obchodní domy Albert a Kaufland.

V případě zájmu je možné k domu prodat také garáž 19 m2 )na ul. Kosmákova, cca 150 m od domu za 750.000 Kč.
PENB se připravuje, proto je nyní inzerováno jako G.
Doporučujeme prohlídku tohoto pěkného domu v žádané lokalitě v Brně.

Máte zájem o bližší informace?

7386

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.