Prodej rodinného domu 151 m2 - Orlovice, okr. Vyškov

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
smíšená
Obytná plocha
168 m²
Zastavěná plocha
153 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
před rekonstrukcí
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Orlovice 682 01
Česko

Okres
Vyškov
Cena
2639150 Kč
za nemovitost

Nabízíme na prodej rodinný dům 2+1 s obytným přístavkem. Zastavěná plocha domu je 153 m2 a zahrada má 252 m2. Dům byl postavený kolem roku 1920 ze smíšeného zdiva. Okna a vchodové dveře jsou plastové. V pokojích jsou na podlahách palubky a v chodbě a v koupelně dlažba. Do ulice jsou dva prostorné pokoje, komora a do dvora je orientovaná kuchyň, koupelna a přístavek, který byl využíván jako druhý obývací pokoj. Průchod k WC je přes zasklenou verandu. Vedle je i komora na uložení věcí na zahradu. Vedle přístavku je sklep, je zde studna a přípojka obecního vodovodu.
Topení v domě je ústředí, vytápění plynovým kotlem. V kuchyni byl používaný sporák na tuhá paliva i plynový sporák s el. troubou.
V obci není kanalizace, dům má dvoukomorový septik.
Zahrada se mírně svažuje k potůčku, který obklopují vzrostlé stromy. Stojí zde dřevěný přístřešek na dřevo.
K domu je možno koupit i garáž 22 m2.
V obci Orlovice je obchod, MŠ, kulturní sál se zázemím, pěkný kostel a v blízkém okolí je rybník, koupaliště a dětské hřiště.
Doporučujeme prohlídku domu.

Máte zájem o bližší informace?

7313

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.