Prodej rodinného domu 139 m2 - Pustiměř, okres Vyškov

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
139 m²
Zastavěná plocha
488 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Pustiměř 683 21
Česko

Okres
Vyškov
Cena
4500000 Kč
za nemovitost

Nabízíme na prodej cihlový rodinný dům 4+1 s garáží 19 m2 a zahradou v obci Pustiměř, části Pustiměřské Prusy.
Zastavěná plocha a nádvoří domu je 488 m2 a zahrada má 269 m2 a předzahrádka 151 m2.
Do 1. N.P. se vchází vstupní halou do předsíně, která má 8,2 m2 a je z ní přístup do koupelny 3,4 m2, na samostatné WC 0,96 m2 a dále do komory na potraviny 4,56 m2 a do kuchyně.
Z předsíně je přístup do prostorného obývacího pokoje 20,58 m2 s okny orientovanými do zahrady a předzahrádky. Z obývacího pokoje se vchází do ložnice 24,90 m2. Z předsíně je vstup do kuchyně 13,5 m2, která je vybavena kuchyňskou linkou a elektrickým sporákem.
Po schodišti se vchází do 2. N.P., kde jsou dva pokoje 25,6 m2, 17,6 m2 a půda 22,36 m2.
V mezipatře je prostor pro vybudování WC. V půdním prostoru je možno postavit koupelnu pro 2. N.P.
Topení v domě je původní, litinové radiátory. Vytápění zajišťuje nový plynový kotel a ohřev vody plynový ohřívač.
Dům je napojený na všechny sítě (plyn, elektřina, voda a kanalizace).
Elektrika je původní v hliníku vhodná na rekonstrukci. Rozvody vody jsou v kovových trubkách.
Na podlahách jsou světlé bukové parkety, na podesty a schodiště bylo při stavbě použito teraso, které je neporušené a nepoškozené.
Dům je částečně podsklepený. Ve sklepě se nachází kotelna, kde je umístěný nový plynový kotel. V druhé místnosti je starý kotel na tuhá paliva a místo na přípravu dřeva. Ve třetí místnosti je dřevník.
Dům ani střecha z eternitu nejsou zatepleny. Okna jsou nová plastová s trojskly. Fasáda je původní z roku 1957 – břízolit.
Na pozemku stojí zděné přístavky, které slouží k ukládání zahradního nábytku a zahradního nářadí.
Na pozemku stojí garáž, do které je zavedena elektřina. Nový betonový plot odděluje pěknou zahradu od komunikace a zajišťuje tak příjemné a klidné posezení v soukromí. Na zahradě se nachází kopaná studna na zalévání květin.
V před zahrádce je možnost parkování 2 – 3 aut s pohodlným nájezdem na pozemek.
Na odhlučnění dálnice D1, ŘSD zahájilo stavbu protihlukové stěny, která by měla být dokončena v srpnu letošního roku.
V obci je MŠ, ZŠ, lékař, veterinář, obchod s potravinami, pošta, restaurace a nově vybudované dětské hřiště a sportoviště.
Z Pustiměře je dobrá dostupnost autobusem i autem (5 minut) do Vyškova.
Doporučujeme prohlídku této pěkné nemovitosti.

Máte zájem o bližší informace?

11699

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.