Prodej rodinného domu 126 m2, pozemek 247 m2 - U Studánek ·Račice·

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
126 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
novostavba
Vybavení
nezařízeno
Vytápění
Ústřední - elektrické
Energetický štítek
B – úsporná
Adresa

Račice-Pístovice 683 05
Česko

Okres
Vyškov
Cena
0 Kč
za nemovitost

Dovolujeme si Vám nabídnout dvoupatrový řadový dům (označením "D26") s dispozicí 4+KK o velikosti 126 m2 a pozemkem o rozloze 247 m2.

Čtveřice řadových domu je posledním krokem ke kompletnímu dokončení nově vzniklého projektu U Studánek, kde se nyní předávají domy již vyhotovené, ukázku domů typů A a C můžete vidět na fotografiích. Cílem architektů bylo navrhnout domy, které do vesnice zapadnou a nenaruší její hřejivou atmosféru. Výsledkem jsou stylové a tradiční dvoupodlažní domy se sedlovou střechou a hřebenem. Výhodná orientace parcel umožňuje obytný prostor obrátit k výhledům do krajiny a slunečním paprskům.

Užitná plocha domu včetně terasy činí 146 m2. Vnitřní dispozice je u tohoto domu možná ve dvou provedeních dle Vaší preference. Obě řešení najdete přiložené jako dva půdorysy níže. Obě řešení mají:
V 1. NP se nachází vstupní hala; koupelna s WC; technická místnost, šatna; obývací pokoj s kuchyní a jídelnou.
Ve 2.NP najdeme chodbu, schodiště; koupelnu s WC, ložnici, dětský pokoj a další pokoj.
Na parkování vozidel bylo také myšleno a před vstupem do Vašeho domu budou přichystána dvě parkovací místa.

Dům je navržen tak, abyste v nejistých dobách byli co nejvíce samostatní. Součástí standardu jsou různé alternativní zdroje, jako je tepelné čerpadlo voda-vzduch, fotovoltaika, jímka s využitím dešťové vody (užitková voda) a další vymoženosti. Více o standardech a možnostech nadstandardního řešení se dozvíte u makléřky.

Projekt se nachází na okraji klidné jihomoravské obce Račice-Pístovice nacházející se 9 km severozápadně od okresního města Vyškov. V lokalitě Vám nebude chybět základní občanská vybavenost jako mateřská škola, pošta, dětské hřiště, potraviny, Pístovecký rybník, restaurace a také zastávka MHD, odkud se do 10 minut dostanete do města Vyškov. Vesnice se nachází v podhůří Drahanské vrchoviny, která je známa svými krásnými cyklistickými trasami. Takže nadšenci kol a přírody si oblast zamilují.

Informace o projektu U Studánek najdete na webové stránkách: https://ustudanek.cz/

Pokud Vás prodej rodinného domu zaujal kontaktujete makléřku projektu, které Vám poskytne kompletní informace.

Máte zájem o bližší informace?

8000

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.