Prodej rodinného domu 121 m2 - Brno - Žabovřesky

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
121 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
před rekonstrukcí
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Sovova
Brno 616 00
Česko

Městská část
Brno-Žabovřesky
Okres
Brno-město
Cena
9990000 Kč
za nemovitost

Je nám potěšením Vám nabídnout ke koupi rodinný domek v jedné z nejlukrativnějších lokalit Brna - v Žabovřeskách.
Zděný rodinný dům projektovaný v roce 1937 je součástí zástavby dvojdomků situovaných v klidné, slepé ulici Sovova.

Celý pozemek má výměru 285 m2 a je oplocený. Za vstupní brankou z ulice se nachází předzahrádka, kterou je možné v budoucnu upravit a využít například jako parkovací místa. Do zadní části zahrady a také do domu je přístup přes chodník vedoucí podél pravé části pozemku.

Podlahová plocha pouze obytné části domu - dvou nadzemních podlaží - činí přibližně 83 m2. Kromě toho má dům další dvě podlaží - sklepní prostory a půdní prostor. Z druhého nadzemního podlaží je schody zabezpečen přístup do půdního prostoru. Celý dům je podsklepen. Celkové dispoziční řešení domu je k dispozici k náhledu v obrázcích.

Dům je napojen na obecní vodovod, obecní kanalizaci a elektřinu. Přípojka plynu je na hranici pozemku. Dům bylo možné vytápět dvěma způsoby - plynovým kotlem nebo také kotlem na tuhá paliva.

Díky množství zeleně a parků na okolí, dostupné občanské vybavenosti a dobré dostupnosti do centra města patří Žabovřesky právem k jedné z nejvyhledávanějších lokalit pro bydlení. Zastávka trolejbusu se nachází přibližně 250 m od domu. V dochozí vzdálenosti jsou také k dispozici potraviny, restaurace, mateřská a základní škola, lékař a mnoho dalšího.

Zástavba obdobných rodinných domů na ulici Sovova prochází v průběhu času rozsáhlou rekonstrukcí nebo i dostavbou. Byly zde vybudovány například garáže ve sklepních prostorách s vjezdem z ulice, případně dostavěné podkroví pro další obytné místnosti. Díky svému dispozičnímu řešení nabízí dům novému majiteli mnoho možností přizpůsobit si ho rekonstrukcí vlastní představě pro bydlení, či podnikání.

Dům je k dispozici ihned.
Srdečně Vás zveme na osobní prohlídky.

Máte zájem o bližší informace?
Mgr. Michaela Jakeš Bočová
Mgr. Michaela Jakeš Bočová

9708

Magazín
Nejnovější články

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.