Prodej rodinné vily Brno - Žabovřesky

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
327 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Brno 616 00
Česko

Městská část
Brno-Žabovřesky
Okres
Brno-město
Cena
0 Kč
za nemovitost

V roce 1906 si Dušan Jurkovič nechal v brněnských Žabovřeskách postavit vilu. A hned o rok později a dvě čísla vedle vyrostl tenhle krásný dům, který nese prvky významné secesní památky od Dušana Jurkoviče. Dům stojí na jedné z nejmalebnějších ulic Brna – Jana Nečase. Ráno vás zde bude probouzet zpěv ptáků a šum stromů z Wilsonova lesa, který se nachází hned za okny.
Velkoryse řešený prostor domu i celého pozemku je ideální volbou pro klidné rodinné bydlení. V přízemí najdete nově dostavěný obývací prostor s krbem, jídelnou, kuchyní na míru vyrobenou z masivu a dokonce i kulečníkový stůl. Pokud máte rádi grilování, potěší vás vydlážděná terasa. Z prostorné vstupní haly se dostanete do koupelny a velké pracovny. Druhému patru vévodí ložnice s další terasou, z níž je úžasný výhled do okolí. Následují další dva pokoje a koupelna s vanou, sprchovým koutem, bidetem i pisoárem. Aby toho nebylo málo, tak zde najdete také saunu, vinný sklep, dílny, tunový trezor nebo dvě garáže s automatickým otevíráním. O bezpečí domu a jeho obyvatel se postará alarm s kamerovým systémem a kouřovými čidly. Propracovaný bezpečnostní systém je napojen na PCO a GSM.
Nízká energetická náročnost je zajištěna tepelným čerpadlem a vlastní kopanou studnou s čistou vodou. Posledním krokem pro dosažení kompletní soběstačnosti je již podepsaná smlouva s EG.D o připojení 10,8kW solárních panelů. Díky kompletní rekonstrukci disponuje dům i celý pozemek novými rozvody elektřiny, plynu, vody, odpadů. Nové jsou také stropy, střecha, fasáda, plot, okna, dveře a futra.

Pozemek celkem: 871 m2
Zahrada: 676 m2
Zastavěná plocha: 195 m2
Užitná plocha: 327 m2

Dispozice:
1.PP: společenská místnost se saunou (19,5 m2), sklad (11,0 m2), dílna (10,5 m2), sklep (13,5 m2), sklepy (8,0 + 7,0 + 5,0 m2)
1.NP: zádveří (6,4 m2), hala (18,1 m2), obývací pokoj (43,2 m2) s kuchyní (14,8 m2) a vstupem na terasu (20,0 m2), spíž (5,1 m2), pokoj/pracovna (18,4 m2), koupelna s WC (4,3 m2), garáž (14,5 m2)
2.NP: chodba (7,6 m2), ložnice (15,8 m2) se šatnou (4,9 m2) a vstupem na terasu (50,5 m2), pokoj (11,8 m2), pokoj (20,0 m2), koupelna s WC (13,5 m2)

Máte zájem o bližší informace?

9034

Magazín
Nejnovější články

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.