Prodej, Rodinné domy, m2 - 160 m2 Přímětice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
160 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Hlavní
Znojmo 669 04
Česko

Okres
Znojmo
Cena
5900000 Kč
za nemovitost

K prodeji nabízíme rodinný dům velkosti a dispozice 6+2 v Příměticích na pozemku o ploše celkem 668 m2. Dům je částečně podsklepený, přízemní s obytným podkrovím. V přízemí je byt 3+1 - tři samostatné pokoje, kuchyně a koupelna, V podkroví je byt 3+kk, který je přístupný schodištěm z přízemí z kuchyně. V podkroví jsou dva samostatné pokoje, kuchyně s obývacím prostorem a nedokončenou koupelnou. Do dvora je orientovaná letní kuchyně. Na dvůr dále navazují drobné stavby sloužící jako skladovací prostory na nářadí a další hospodářské potřeby. Za těmito stavbami je zahrádka dnes využívaná k pěstování např. zeleniny. Pozemek je zakončen samostatnou stavbou domku o zastavěné ploše cca 30 m2, který je přístupný i přímo z druhé strany pozemku od místní komunikace. Tato stavba je vhodná k využití např. jako provozovna služeb, případně prodejna, ej připojená na kanalizaci, vodu a elektřinu. Nebo ji je možné přestavět na další garáž když stávající garáž je umístěná dále od vjezdu na pozemek.
Dům je ve slušném udržovaném stavu. jeho velikost a dispozice nabízí vedle bydlení i další různá využití.

Máte zájem o bližší informace?

6887

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.