Prodej, Rodinné domy, CP 1084m2 - Kovalovice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
78 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
novostavba
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
Ústřední - tuhá paliva
Energetický štítek
C – vyhovující
Adresa

Kovalovice 664 06
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
6300000 Kč
za nemovitost

Nabízíme k prodeji nový samostatně stojící rodinný dům v obci Kovalovice, situovaný poblíž Holubic nedaleko Rohlenky. Jedná o polosamotu v lokalitě obce na Staré poště, kde je umístěno pouze několik dalších rodinných domků. Novostavba RD byla zkolaudovaná v roce 2018, velikost bytu odpovídá dispozici 3+kk a plocha obytných místností RD je 78 m2.

Objekt RD je přízemní, nepodsklepený se sedlovou střechou. Obvodové stěny jsou z pórobetonového zdiva Ytong. Štítek PENB hodnoty C.

Dispozice bytu je řešena jednoduše a účelně : vstupní předsíň, chodba, společný velký obytný prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje, dále dva pokoje, samostatná koupelna, WC a technická místnost. Z obývacího pokoje vedou prosklené dveře přímo do rovinaté a udržované zahrady o celkové velikosti 1006 m2. Tento velký prostor kolem domu nabídne každému to své, ať už je to zahradničení, kutilství, pěstování zeleniny a ovoce, výběh pro domácí mazlíčky a v neposlední řadě vyžití pro děti.
Ty mají na zahradě k dispozici rozmanité prolézačky. Ve dvoře naleznete zastřešenou pergola vybízející ke grilování a rodinným sešlostem. Dále navazují menší drobné hospodářské stavby. V zadní části zahrady jsou kolem plotu vkusně rozmístěné okrasné dřeviny a zbytek zahrady slouží pro zeleninové záhony a ovocné stromky. Celá nemovitost RD včetně zahrady je oplocená, plně osluněná s lákavou možností stavby např. bazénu či dalšího hřiště.

Vytápění domu je řešeno podlahovým topením napojeným na výměník krbu na dřevo v kombinaci na elektrokotel. Ohřev vody v domě zajišťuje elektrický boiler umístěný v technické místnosti.
Dům je připojený na elektřinu a voda je obecní. Plyn není v této lokalitě zavedený.

Parkování osobního vozidla (2ks) je řešeno těsně u domu na vlastním pozemku s plynulým napojením na příjezdovou komunikaci probíhající podél stavby.

Lokalita domu má výhodnou polohu, neboť umožňuje pohodlnou a rychlou dostupnost do blízkých měst Slavkova, Rousínova, Vyškova a také samozřejmě do Brna. Nejbližší školky pro děti jsou v Kovalovicích, Šumicích, Velešovicích a Holubicích.

Neváhejte domluvit si prohlídku této zajímavé nemovitosti. Pro kupujícího je možné zajistit kompletní právní servis včetně řešení možností financování na míru. V případě otázek či zájmu o prohlídku mě prosím kontaktujte telefonicky nebo emailem.

Uvedená cena je včetně všech poplatků. Zajistíme pro Vás kompletní právní a daňový servis (znalecké posudky, PENB). V případě otázek či zájmu o prohlídku kontaktujte prosím uvedeného makléře.

Máte zájem o bližší informace?

7121

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.